Dviračių žygis: įspūdingiausi vaizdai veriasi nuo sutvarkyto Pyplių piliakalnio

„Drąsiai galime vadintis Šimto dviračių žygiu atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti“, – šypsodamasis apmetė akimis vis gausėjantį dviratininkų būrį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jo kvietimu praleisti sekmadienį su kolektyvu dviračių žygyje susirinko maždaug šimtas Kauno rajono savivaldybės darbuotojų ir jų šeimų narių.

Dviračių žygio iniciatorius meras V. Makūnas iškart paskelbė pagrindinę taisyklę: „Tai – ne dviračių lenktynės, bet malonus laiko leidimas su kolegomis, džiaugiantis nuostabia gamta, puikia kompanija ir apžiūrint darbus, kuriuos mums pavyko padaryti. Kviečiu puikiai praleisti laiką!“

Įspūdinga dviračių kolona pajudėjo nuo Marvelės Kačerginės link. Degančios spalvos, tylus Nemunas, krintantys lapai, saulės blyksniai – neskubant minti dviračius buvo gera. Ir Kauno rajono savivaldybės darbuotojų dviračių kolona nebuvo vieninteliai dviratininkai, sekmadienio rytą sutikti dviračių take, jungiančiame Kauną su Kačergine. Juo mynė šeimos, poros, pavieniai dviratininkai.

„Jauti, kad tai kaip meditacija? – kalbėjosi du savivaldybės dviratininkai. – Išsivalo galva, dingsta įtampa, susidėlioja mintys. Tie dviračių takai yra terapija. Eina sau, kaip gyvenome, kol jų nebuvo? Asmeniškai man dviračių takai – vienas geriausių mūsų savivaldybės projektų. Tuoj užbaigsime taką nuo Kačerginės iki Zapyškio, ir trasa bus „ledinė“, mažai tokių Lietuvoje yra. Sportiškiausias rajonas esam!“.

Pirmoji stotelė buvo Pyplių piliakalnis. Dabar, kai Kauno rajono savivaldybė jį jau beveik baigia sutvarkyti (iki finalinių akordų liko visai nedaug), šis netoli Kačerginės stūksantis dviračių taku ir automobiliu pasiekiamas istorinis kalnas pribloškia savo didingumu, aukščiu, nuo viršūnės atsiveriančia panorama. Anksčiau, kol Pyplių piliakalnį slėpė šabakštynai, jo dydis, proporcijos, galingumas kažkaip neišryškėdavo. Užtai dabar Kauno rajonas turi didingą turizmo, rekreacijos, edukacijos objektą. Kauno rajono savivaldybės dviratininkams, įveikusiems daug laiptelių (tai – vienas piliakalnio sutvarkymo akcentų) iki kalno viršūnės, pavyko ir Pyplių piliakalnio paslapčių saugotojos ritualuose dalyvauti, ir žolių arbata pasistiprinti, ir senovinio rago paklausyti.

Žygio dalyvių laukė ir daugiau pramogų – laivelių leidimas Nemunu puikioje Kačerginės prieplaukoje, teatralizuotas sutikimas, Seimo narės Ramintos Popovienės sveikinimas šiame kurortinės teritorijos statusą gavusiame miestelyje, kuris rudenį, reikia pripažinti, nuostabus.

Kauno rajono savivaldybės darbuotojų komanda, išbandžiusi dviračių taką Marvelė–Kačerginė, patikrino, kaip sekasi važiuoti šiuo metu tiesiamu dviračių taku Kačerginė–Zapyškis. Toje atkarpoje, kur takas jau nutiestas, minti dviračiu labai komfortiška ir smagu. Jau greitai, kai tokios kokybės dviračių takas galutinai sujungs Kačerginę su Zapyškiu, galės džiaugtis visi Kauno rajono dviratininkai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos