Siekis – 100 km dviratininkams pritaikytų takų ir maršrutų

Šiuo metu Kauno rajone yra 66 km dviratininkams pritaikytų takų ir maršrutų. Ilgiausiuose ir populiariausiuose minančiuosius pedalus jau skaičiuoja elektroniniai skaičiuotuvai.

Žinos tikslius skaičius

Pirmasis dviratininkų skaičiuotuvas įrengtas maršrute „Šilelis Kulautuva“ liepos 2 d. Šilelio kaime, Raudondvario seniūnijoje. Per pirmąjį mėnesį jis, pasak seniūnės Daivos Bulotienės, suskaičiavo 5,3 tūkst. dviratininkų. „Aparatas tikslus, automobilių ir pėsčiųjų nefiksuoja. Kaip veikia, išbandžiau ir pati: prieš mane riedėjo du dviratininkai ir buvo įdomu pamatyti, kaip persiverčia skaičiukai. Iki rugpjūčio 13 d. šiuo maršrutu jau buvo važiavę (įrašyti) dviratininkai“, – sakė D.Bulotienė.

Skaičiuotuvai nuo rugpjūčio 10 d. dviratininkus jau skaičiuoja ir kitoje Nemuno pusėje: Ringauduose ir Zapyškyje. „Įrengėme prieš kelias savaites, tačiau ESO turėjo atvesti elektrą, todėl skaičiuotuvą įjungti šiek tiek užtruko“, – aiškino Zapyškio seniūnas Sigitas Imbrasas.

Ringaudų seniūnei Rūtai Slivinskienei taip pat smalsu tiksliai sužinoti, kiek dviratininkų rieda dviračių taku Kaunas–Marvelė–Kačerginė–Zapyškis. „Karantino metu kelionės dviračiais ir pėsčiųjų žygiai buvo tiesiog išsigelbėjimas. Šios trasos populiarumas nesumažėjo ir vasarą, ypač trasoje judru savaitgaliais“, – pasakojo seniūnė. Dviračių skaičiuotuvas Ringaudų seniūnijoje įrengtas prie Pyplių piliakalnio.

Aktyvių dviratininkų skaičiavimas, tikėtina, pateiks svarių argumentų, kad būtina vykdyti plėtrą ir gerinti jau esamas paslaugas Kauno rajone.

Naujovės pakeliui

Nors šiemet pakaunėje naujų dviratininkams pritaikytų atkarpų kol kas neatsirado, išties nemažai naujienų esama pakeliui. „Dviračių take Kaunas–Marvelė–Kačerginė–Zapyškis pavasarį keliautojus Kačerginė pasitiko atnaujinta Šaltinio aikšte. Poilsio zonoje su suoliukais ir stalais patogu atsipūsti, atsigaivinti šaltinio vandeniu, pasigrožėti gėlynais ir skulptūromis. Sugedus dviračiui, aikštėje galima rasti specialų raktų rinkinį ir pompą“, – pasakojo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė.

Dviračius atmynus iki Zapyškio ir norinčius kelionę tęsti toliau per Nemuną kelia talpesnis keltas nei ankstesniais metais pirmyn ir atgal upe kursavęs „Vytis“. „Nevėžis“ vienu reisu perkelia 24 keleivius ir dešimt dviračių.

Dviratininkams draugiška ir didžiausia šio turizmo sezono naujiena – 23 vietų laivas „Zapyškis“, kuriame yra dešimt laikiklių dviračiams.

„Vykstantieji dviračių maršrutu Batniava–Vilkija, kurio pradžioje tyko instagraminio kadro vertas šernas, atrado ir pamėgo L.Amstrongo aikštę. Čia įrengtas modernus amfiteatras renginiams, sumontuoti muzikos automatai: tereikia paspausti mygtuką, ir skamba „Summertime“, „What a Wonderful World“, „Moon River“, „Georgia on My Mind“ – iš viso trylika kūrinių. Aikštės pakraščiuose įrengti dviračių stovai ir suoleliai, apšvietimas“, – vardijo R.Popovienė.

Vykstant dviračių maršrutu Šilelio kaimas–Kulautuva keliautojus nudžiugino naujai pastatyta Kulautuvos mineralinio vandens biuvetė. Miestelyje verta apžiūrėti ir po gaisro atstatytą Kulautuvos Švč.Mergelės Marijos bažnyčią.

Dviračių takų bus daugiau

Šiais metais Kauno rajone pradėti gatvių rekonstrukcijos projektai leidžia prognozuoti, kad per šiuos ir kitus metus bus įrengta apie 13 km naujų pėsčiųjų ir dviračių takų. Ilgiausia atkarpa – 3,4 km – numatoma Karmėlavos seniūnijoje, LEZ teritorijoje. Daug patogesnės minantiems pedalus bus ir Akacijų alėja bei V.Augustausko gatvė Kulautuvoje (3,3 km), J.Janonio gatvė (2,17 km) Kačerginėje, naujų infrastruktūrų atsiras Garliavoje ir Garliavos apylinkių seniūnijoje, Vilkijoje ir Ramučiuose.

„Tolesnėje perspektyvoje planuojama įrengti apytiksliai 33,65 km pėsčiųjų ir dviračių takų, tačiau, kada bus įgyvendinami darbai, priklausys nuo finansavimo“, – sakė Kauno rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vedėja Gita Kaminskienė. Kai planus pavyks įgyvendinti, Kauno rajone dviračių maršrutų ir takų kilometrų skaičius jau bus triženklis – 100.

Komentaras

Valerijus Makūnas

Kauno rajono meras

Kauno rajone yra daugiau nei vidutiniškai šalyje kelių su patobulinta danga ir net trečdalis Kauno regiono dviračių takų įrengta pakaunėje. Skaičiai gal ir nemaži, tačiau tai nėra mus tenkinantis rezultatas. Ir toliau ieškosime galimybių, kaip padidinti finansavimą šiems infrastruktūros projektams. Šiemet kelių, pėsčiųjų ir dviračių takų plėtrai skirsime apie 7,5 mln. eurų savivaldybės biudžeto ir Kelių plėtros programos lėšų.

Dviračių takai šiandien – ne prabanga, o būtinybė. Mūsų įrengti elektroniniai skaičiuotuvai, kurie fiksuoja konkrečioje trasoje važiuojančius dviratininkus, dar kartą mums parodė, kad žmonės keičia gyvenimo būdą: laisvalaikį leidžia aktyviai, gamtoje.

Pastebėjome, kad, nutiesus dviračių takus abipus Nemuno, labai suintensyvėjo lankytojų srautai kurortinėje teritorijoje. Todėl čia įsikūrusius miestelius – Kulautuvą, Kačerginę ir Zapyškį – mėginame kompleksiškai tvarkyti. Pradėjome tvarkyti pagrindines šių miestelių gatves, šią vasarą buvo baigta Šaltinio aikštės rekonstrukcija Kačerginėje. Norime, kad dviratininkai turėtų ne tik gerus kelius minti pedalus, bet ir galėtų susipažinti su mūsų nuostabiu kraštu, jame gyvenančiais žmonėmis, jų papročiais – juk ne veltui Kauno rajonas vadinamas žaliuoju smaragdu.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: