Eksperto nuomonė apie parengtas Kauno rajono savivaldybės bendrojo plano antrojo keitimo alternatyvas

Kauno rajono savivaldybės bendrojo plano antrojo keitimo koncepcijas vertino nepriklausomas ekspertas, VGTU Architektūros katedros docentas Linas Naujokaitis.
Pasak eksperto, abi Kauno rajono teritorijos vystymo alternatyvos yra stiprios, neformalios ir pakankamai konkurencingos. L. Naujokaičio nuomone, jos abi turi savų privalumų.
„Jei lyginsime dvi pasiūlytas alternatyvas, pagrindinis jų skirtumas labai aiškus – 1-oji alternatyva paremta idėja stiprinti toliau nutolusias rajono vietoves sukuriant pagrindinį traukos centrą Vilkijoje ir tokiu būdu atgaivinant vakarinę rajono teritorijos pusę, tuo tarpu 2-oji alternatyva fokusuojasi į sinerginius procesus ir tolygų viso rajono stiprinimą kuriant tamprius funkcinius ryšius bei išlaikant artimą ryšį su Kauno miestu. Svarbų vaidmenį šioje alternatyvoje atlieka jau esantys strategiškai svarbūs objektai – stipri LEZ, tarptautinis Kauno oro uostas, didelis geležinkelių mazgas, svarbios magistralės, pramonės bei sandėliavimo teritorijos.
Dėl išvardintų priežasčių antroji koncepcijos alternatyva yra labiau gyvybinga ir atitinkanti dabartinę situaciją. Ji turi visas prielaidas plėsti aplinkinius savivaldybės centrus, jie gali augti ir dirbti kartu su Kauno miestu. Galimybė žiūrėti į gyvenamąsias teritorijas kaip į atskirus vienetus ir matyti jų sinergiją dirbant su Kauno miestu galėtų duoti abipusę naudą“, – teigia Linas Naujokaitis.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos