ERASMUS+ projekto „My Granny‘s dishes“ Nr. 2019-1-IT02-KA229-062123_3 dalyvių mobilumo savaitė Kroatijoje

Balandžio 3 dieną šeši Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokiniai: Saulina Morkūnaitė, Rokas Grigas, Ieva Aleškaitytė, Justas Launikonis, Simona Ivanauskaitė ir Rugilė Žvirblytė kartu su projekto koordinatore Edita Liutkevičiene ir mokytoja Alina Vitkauskiene išvyko į Kroatiją, Velika Gorica miestą netoli Zagrebo vykdyti projekto veiklų. Tai jau 4 mobilumas, kurį sėkmingai įvykdė mokykla.

 Po sėkmingo skrydžio mokiniai apsigyveno kroatų šeimose ir tapo naujos šeimos dalimi. Pirmadienį prasidėjus veikloms mūsų mokyklos mokinė Saulina pristatė Lietuvą ir mokė visus ilgiausio lietuviško žodžio. Vėliau Rugilė ir Simona pristatė mūsų gimnaziją. Visoms šalims pristačius savas mokyklas ir šalis mokiniai susipažino dalyvaudami žaidybinėse veiklose . Po pietų laikas buvo skirtas  Kroatijos sostinei – Zagrebui. Pagal projektą mokiniai susipažįsta su šalies geografija, kultūra, paveldu aktyviai judėdami ir rinkdami informaciją.

Antradienį Lietuvos, Kroatijos, Serbijos, Italijos, Turkijos ir Belgijos mokiniai turėjo kultūrinę dieną. Visos šalys pristatė vaisių ir daržovių konservavimo žiemai būdus ir receptus pagal senąsias močiučių tradicijas, taip pat mokėsi padaryti  Podgutnicą ( tradicinį kaklaraištį, rišamą moterų išlydint vyrus į karą ar kelionę), aplankė muziejų, o vakare stebėjo ir „dalyvavo“ tradicinėse  kroatų vestuvėse, kurias organizavo kroatų mokiniai bei folkloro ansamblis.

Trečiadienis buvo tikra maisto diena, visos veiklos sukte sukosi apie maistą. Iš ryto aplankėme didžiausią Zagrebo turgų-tikrą maisto festivalį, o po pietų Justas, Ieva ir Rokas gamino tradicinius balandėlius ir dalyvavo „konkurse“ geriausiam patiekalui pagal močiučių receptus išrinkti. Tiek visko išragavus reikėjo aktyvesnės veiklos, kad atsikratyti tų kelių priaugtų kilogramų, tad ketvirtadienį buvo surengta dienos kelionė į Zagorje. Čia aplankėme etnografinį muziejų-kaimą Tumrovec bei užlipome į kalną, kur apžiūrėjome Velikij Tabor pilį. Tai buvo puiki treniruotė prieš kitos dienos veiklas.

Penktadienis prasidėjo ramiai: mažieji projekto partneriai-darželinukai surengė gyvo garso koncertą bei mokėsi, kaip pasigaminti saldumynus be cukraus. Vėliau  vyko  projekto  veiklų apibendrinimas, jų vertinimas, sertifikatų dalyba bei padėkos kalba. Tai buvo tarsi tyla prieš audrą. Po pietų teko kopti į Medvednicos kalną. Tai buvo tikras iššūkis, kurį įveikė tikrai ne visi. Ant kalno aplankėme pilį ir susipažinome su jos istorija. Tad kas nesudegino savo riebaliukų ketvirtadienį, tikrai atsikratė jų penktadienį, audringu savaitės užbaigimu, nes vienas projekto tikslų-sveika mityba ir judėjimas užkertant kelią jaunimo nutukimui. Manome, kad visi projekto iškelti tikslai Kroatijoje buvo pasiekti. Grįžome visi pavargę ir laimingi. Dėkojame Erasmus+ už galimybę keliauti, pažinti, bandyti, mokytis.

Saulina Morkūnaitė, Edita Liutkevičienė, Alina Vitkauskienė

Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos