Virtuali Erasmus+ projekto patirtis – nekasdieniškai įdomi

Šiais mokslo metais Kauno rajono Vilkijos gimnazijos bendruomenės nariai įsitraukė į tarptautinį mokyklų mainų partnerysčių projektą „Cultural Heritage Album RAW Makers”, kuris įgyvendinamas Europos Sąjungos programą Erasmus+ lėšomis.

Deja, pandemijai vis dar siaučiant pasaulyje projekto partneriams iki šiol nepavyko susitikti gyvai, įprastomis aplinkybėmis. Tačiau projekto partnerių šalių mokiniai ir mokytojai iš Lenkijos, Italijos, Turkijos, Rumunijos, Švedijos ir Lietuvos mokyklų 2021 m. balandžio mėn. susipažino virtualiame susitikime. Vilkijos gimnazijos komandą šįkart sudarė keturi mokytojai ir net dvylika 7–8 klasių mokinių.

Nors susitikimas truko tik popietę, suspėta daug nuveikti. Buvo prabalsuota už mokinių sukurtus projekto logotipus, išrinktas labiausiai patikęs italų moksleivių logotipas, kuris nuo šiol bus naudojamas visuose projekto dokumentuose.

Nuotolinio susitikimo metu kiekvienos šalies mokiniai parengė bei pristatė pateiktis apie savo šalies kultūrinį paveldą ir savo mokyklą.

Virtualaus susitikimo metu projekto dalyviai lavino socialinius, kalbinius, IT įgūdžius, įgijo naujų patirčių.

„Buvo smagu balsuoti už logotipą, įdomu pamatyti kitų šalių mokyklas, palyginti jas su savo mokykla, sužinoti, kaip mokosi mokiniai kitose šalyse”, – pasidžiaugė projekto dalyvės Nortė ir Gabija.

Nojus ir Ažuolas džiaugėsi, kad sužinojo daug naujo apie kitas šalis, pamatė, kokios skirtingos yra jų kultūros.

Anglų kalbos mokytoja Jolanta Markevičienė pasakojo, kad ją labai maloniai nustebino mokinių irmokytojų kūrybiškumas bei šiltas tarpusavio bendravimas.

„Tikimės, kad projekto eigoje vis dėlto pavyks aplankyti visų šalių mokyklas”,viltingai atsisveikino visi susitikimo dalyviai.

Vilkijos gimnazijos Erasmus+ projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Džilda Railienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos