Ežerėlyje bus daugiau socialinių paslaugų

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas šį mėnesį net keletą kartų vyko į Ežerėlį, siekdamas išsiaiškinti, kurioje vietoje turėtų būti ritualines paslaugas teikianti įstaiga. Po ilgų diskusijų su Ežerėlio Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonu Juozu Fakėjavu ir vietos bendruomenės atstovais antradienį sprendimas buvo surastas.

Laidojimo paslaugas teikia Zapyškio bendruomeninių paslaugų centras, tačiau vyresnio amžiaus ežerėliečiai tvirtina, kad vykti į kaimyninę seniūniją nepatogu, todėl tokios vietos buvo ieškoma Ežerėlyje.

Šarvojimo salę būtų galima įrengti Ežerėlio bendruomenės centro patalpose, tačiau dėl to tektų iškeldinti sporto klubą, kurio ypač reikia jaunimui. Be to, centro patalpose įsikūrę Ežerėlio sveikatos namai, veikiantys pagal socialinio verslo modelį. Čia galima nebrangiai atsipalaiduoti druskų kambaryje, masažo krėsle, SPA kapsulėje ir kitokiais būdais pagerinti savo sveikatą.

Ir V. Makūnas, ir Ežerėlio seniūnė Vilmantė Macijauskaitė pastebėjo, kad šių įstaigų darbą būtų sunku suderinti su laidojimo paslaugomis: nejaukiai jaustųsi ir pramogaujantys, ir gedintys mirusiųjų.

Po diskusijų surastas kompromisas - šarvojimo kambarį įrengti Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje esančiose „Caritas“ patalpose, kartu sutvarkyti bažnyčios prieangį. V. Makūnas tvirtino, kad tai būtų laikinas sprendimas: ateityje būtų galima suprojektuoti atskirą ritualinių paslaugų salę greta bažnyčios esančiame sklype, buvusios katilinės vietoje. Kauno rajono vyriausioji architektė Jurgita Kalvinskaitė patikino, kad tai geriausia vieta ir psichologiniu, ir funkciniu požiūriu.

Sprendimui pritarė klebonas J. Fakėjavas, Jolanta Malinauskaitė, Stasys Lukerovas ir kiti pasitarime dalyvavę ežerėliečiai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos