Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais

50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso finalas šiemet vyko Vilniuje. Iš įvairių šalies savivaldybių pakviesti 102 mokiniai. Po iškilmingo atidarymo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jie tris dienas dirbo Simono Daukanto gimnazijoje. Septyniose sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos ir esė, literatūros kritikos, tautosakos, kalbos darbų ir vertimų. Kauno rajonui konkurse  atstovavo keturios mokinės, pristatyti penki darbai.

Itin didelė sėkmė lydėjo Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientę Aušrinę Kurgonaitę (mokytoja Zigrita Petraitienė). Publicistikos ir esė sekcijoje trečius metus dalyvaujančios literatės eseistikos ciklas „Miesto gidas“ buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje ir pelnė aukso medalį (I vieta). Be to, ji tapo laureate ir dar vienoje, poezijos, sekcijoje už eilėraščių rinkinį „Nukritę“, tad pasipuošė ir bronzos medaliu (III vieta). 

Taip pat galime pasidžiaugti Kulautuvos pagrindinės mokyklos dešimtoke Auguste Pikelyte, ji už kalbos darbą „Lietuvių kalbos prestižo klausimas šiandienos mokykloje“ konkurse laimėjo III vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu. Mokinei pasiruošti padėjo mokytoja Jolita Velžienė.

Finale sėkmingai dalyvavo ir dar dvi rajono gimnazistės. Garliavos Jonučių gimnazijos antrokė Simona Katiliūtė jau antrus metus kviečiama į poezijos sekciją (mokytoja Zigrita Petraitienė). Prozos sekcijoje šiemet dirbo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos antrokė Milda Kasparavičiūtė (mokytoja Rita Pancernienė).

Zigrita Petraitienė

Garliavos Jonučių gimnazijos mokytoja

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos