Ugniagesiai gelbėtojai atnaujino pažintį su Vilkija

Kauno rajono Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre (VPSPC) pacientai ir darbuotojai gali jaustis saugūs ir ramūs – nelaimės atveju ugniagesiai gelbėtojai puikiai žinotų, kaip evakuoti ligoninę ir apsaugoti žmones.

Vilkijos ugniagesių komanda atnaujino žinias apie gydymo įstaigoje esančius avarinius išėjimus, evakuacijos planus, aptarė ir įvertino sklandžiam gelbėjimo darbui būtinas sąlygas.

Kol ugniagesiai apžiūrėjo patalpas, pacientai dairėsi ir klausinėjo, ar neįvyko kokia nors nelaimė. Tačiau smalsuoliai buvo nuraminti – centre saugu.

„Ugniagesiai gelbėtojai kartkartėmis aplanko teritorijas, objektus, kurie yra jų aplinkoje. Taip atnaujina žinias apie vietovių išplanavimą, evakuacijos planus ir kitas sistemas, kurias būtina gerai žinoti nelaimės atveju. Dažniausiai būtent ugniagesiai yra pirmieji, kurie atvykę į nelaimės vietą suteikia pagalbą, todėl žinias reikia atnaujinti“, – pasakojo Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Žandaras.

VPSPC vyko mokomosios veiklos. Jose centro darbuotojams buvo pasakojama, kokių veiksmų imtis gaisro atveju, galėjo patys išbandyti, kaip tinkamai naudotis gesintuvu.

„Dedame daug pastangų, kad pacientai ir darbuotojai mūsų įstaigoje jaustųsi saugiai. Tai, kad gelbėtojai dar kartą susipažino su mūsų centru, jo patalpomis, mums tik į naudą“, – surengtais mokymais džiaugėsi VPSPC direktorė Dainora Kudzinskienė ir pridūrė, kad centre veikia visos informavimo ir gelbėjimo sistemos, o darbuotojai laikosi darbo saugos.

Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centras Kauno rajone savo veiklą pradėjo daugiau nei prieš 20 metų. Čia gydomi ir prižiūrimi pacientai dažniausiai atvyksta iš kitų sveikatos priežiūros įstaigų, ligoninių.

„Mūsų centre yra įvairios sveikatos būklės pacientų – kai kurie laisvai juda, vaikšto ir gali savimi pasirūpinti, tačiau didelė dalis žmonių yra sunkios būklės – patys negali judėti, vaikščioti, valgyti, todėl jiems suteikiamas palaikomasis gydymas ir slaugos paslaugos“, – sakė direktorė.

VPSPC per ilgus darbo metus padidino ir pacientų skaičių – pastačius priestatą prie pagrindinio pastato šiuo metu čia yra daugiau nei 70 vietų pacientams. Jie centro suteikiamomis priežiūros paslaugomis gali naudotis iki 4 mėnesių.

Šiuo metu gydymo įstaigoje dirba ir pacientus prižiūri 85 įvairių sričių darbuotojai – gydytojai, slaugės, kineziterapeutai ir kiti specialistai.

VPSPC yra pačiame Vilkijos centre, vienoje aukščiausių miesto vietų. Čia atsiveria puikus vaizdas – šalia kalno driekiasi Nemuno pakrantė, aplinkui auga lapuočiai medžiai, o takeliu veda spygliuočių alėja.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: