VDU Ugnės Karvelis gimnazistas – finansų olimpiados nugalėtojas

Lapkričio 7–12 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Verslo vadybos fakulteto Finansų inžinerijos katedra kartu su partneriais kvietė 9-12 klasių moksleivius nuotoliniu būdu dalyvauti 5-osios Lietuvos mokinių Finansų olimpiados pirmajame (atrankos) etape. Jame dalyvavo apie 1000 mokinių iš įvairių Lietuvos regionų. 100 geriausiai pasirodžiusių mokinių buvo pakviesti gruodžio 2 d. dalyvauti finaliniame olimpiados etape Vilniuje. Tarp jų – ir keturi VDU Ugnės Karvelis gimnazijos IIIg klasės mokiniai – Miglė Dudėnaitė, Gediminas Gargasas, Ignas Pėtničia ir Simas Tiškevičius. 

Olimpiados dalyvius pasveikino LR Finansų viceministrė V. Markevičienė, Vilnius TECH rektorius prof. R. Kliukas, Lietuvos banko valdybos nario patarėjas R. Krušna, Vilnius TECH Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. V. Davidavičienė. Dvi valandas olimpiados dalyviai sprendė uždavinius ir teorinį testą. Teko atsakyti į klausimus apie investavimo ir skolinimosi galimybes, pensijų fondus, apskaičiuoti palūkanas, akcijų grąžą, valiutų kursus, valstybės biudžeto pajamas, taip pat – pasitikrinti teorines finansų žinias. Kol mokiniai sprendė užduotis, ekonomikos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose ,,Investavimo svarba aukštos infliacijos metu“ ir klausė pranešimus apie investavimą.

Renginio pabaigoje paskelbta, kad VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mokinys Simas Tiškevičius, nurungęs beveik šimtą varžovų, tapo 5-osios Lietuvos mokinių Finansų olimpiados I vietos laimėtoju. Simas surinko daugiausia taškų bendrai ir daugiausia taškų už spręstus uždavinius. Be gausių dovanų ir piniginio prizo, jam teko ir išskirtinis apdovanojimas – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje Simui dovanojo vizitą į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Sveikiname Finansų olimpiados nugalėtoją Simą Tiškevičių bei mokinius ruošusią mokytoją Daiva Makutėnienę! 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: