Grįžusiems emigrantams padės specialistai

Kauno rajono seniūnijose netrukus pradės dirbti dešimt bendruomeninio darbo koordinatorių, kurie tarpininkaus tarp bendruomenės ir valdžios institucijų, informuos apie projektus, įvairių fondų finansavimo galimybes.

Koordinatorius dirbs vienoje ar keliose jam priskirtose seniūnijose. Vienas iš tikslų – padėti grįžusiems ar planuojantiems grįžti į Lietuvą emigrantams įsikurti Kauno rajone, konsultuoti ir tarpininkauti dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, darbo bei būsto paieškos, vaikų ugdymo darželiuose ir mokyklose.

Kiekviena seniūnija kaups išvykusiųjų ir sugrįžtančiųjų iš užsienio asmenų duomenų bazes, parengs realų planą teikti jiems pagalbą. „Svarbu, kad žmonės jaustųsi laukiami, todėl privalome juos sutikti sakydami: „Gera tave matyti, kuo galiu padėti?“, - kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Meras pabrėžė, kad ypač svarbu sudaryti tinkamas sąlygas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus emigrantų vaikams adaptuotis ugdymo įstaigose. Kai kuriems jų gali prireikti papildomų lietuvių kalbos pamokų.

Koordinatoriai pagal darbo sutartis pradės dirbti vasarį, o projektas truks vienus metus. Jei rezultatai parodys, kad seniūnijose tokie specialistai  reikalingi, jis bus tęsiamas.

Kauno rajono savivaldybė jau ieško šiam darbui tinkamų darbuotojų. Pretendentai turi atitikti bendruosius reikalavimus dirbti valstybės institucijoje, turėti projektų rengimo ir valdymo patirties, aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą, vairuotojo pažymėjimą, nurodyti savo darbo patirtį. Privalumas – gyventi toje pačioje bendruomenėje, kurioje norėtų dirbti.

Kandidatai į bendruomeninių organizacijų koordinatoriaus pareigas kviečiami siųsti savo gyvenimo aprašymus, nurodant poziciją, į kurią pretenduoja, el. paštu sarunas.sukevicius@krs.lt, tel. pasiteirauti (8 37) 30 55 80

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos