Kauno rajono savivaldybė spręs gydytojų trūkumo klausimą

Kauno rajono savivaldybė nagrinėja galimybes, kaip būtų galima ne tik įdarbinti gydytojus rezidentus, bet ir dalinai apmokėti jų rezidentūros studijas. Taip pakaunės valdžia norėtų išspręsti įvairių sričių gydytojų, slaugytojų trūkumą gydymo įstaigose.

„Gydytojų ir slaugytojų pakaunėje trūksta nuolat, todėl pradėjome ieškoti nestandartinių sprendimų, kaip į poliklinikas privilioti gydytojus. Šią problemą norime spręsti bendradarbiaudami kartu su Sveikatos apsaugos ministerija“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Savivaldybė norėtų pasirašyti trišalę sutartį su Sveikatos apsaugos ministerija ir universitetu. Sutartis įpareigotų už rezidentūros studijas mokėti ministeriją ir savivaldybę, o pabaigęs mokslus gydytojas privalėtų konkrečioje savivaldybėje atidirbti 3 metus, tiek, kiek trunka rezidentūros studijos. Be to, rezidentūros metu gydytojai privalėtų dirbti sveikatos priežiūros įstaigose.

Artimiausiu metu šis klausimas bus svarstomas Kauno rajono savivaldybės taryboje.

Primename, jog praeitą mėnesį tarybą pritarė, kad norintiems įgyti pedagogo specialybę Kauno rajono gyventojams arba norintiems persikvalifikuoti pedagogams, savivaldybė dalinai finansuos studijas, skirs stipendijas, padengs įsikūrimo išlaidas. Tai padės savivaldybei spręsti pedagogų trūkumą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos