Naujovė: savivaldybė padės įgyvendinti pakaunės gyventojų projektus

Gimė idėja, kaip pagražinti viešąsias erdves, gyvenamosios vietos aplinką, tačiau bendruomenei trūksta lėšų tai įgyvendinti – Kauno rajono savivaldybė padės. Gyventojų sugalvotiems projektams šįmet savivaldybė skirs 50 tūkst. eurų.

Ketvirtadienį posėdžiavusi Taryba patvirtino Kauno rajono gyventojų iniciatyva teikiamų projektų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektinių idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą. Tai nauja programa, kuri skatins gyventojus dalyvauti biudžeto įgyvendinime.

„Norime skatinti piliečių iniciatyvą Kauno rajone, gerinti ir stiprinti vietos valdžios ryšius su gyventojais, aktyvinti gyventojų dalyvavimą atnaujinant ar sukuriant viešąsias erdves“, – akcentavo  Kauno rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Tomas Didžiulis.

Vedėjas užsiminė, kad Lietuvoje yra 16 savivaldybių, kurios jau įgyvendina šią priemonę ar planuoja tą daryti: 8 jau kviečia teikti projektus, o kitos 8 – rengia aprašus.  

„Tikrai džiugi naujiena, kad Kauno rajonas prisijungia prie kitų savivaldybių ir įgyvendins šią gražią idėją. Būtina palaikyti įdomias iniciatyvas, skatinti žmonės būti aktyviais“, – kalbėjo tarybos narys Donatas Jankauskas. 

Anot vedėjo T. Didžiulio, savivaldybės gyventojų projektų idėjos, skirtos gyvenamajai aplinkai gerinti, bus įgyvendinamos kasmet, numatant lėšas savivaldybės biudžete.

Projektą savivaldybei galės teikti Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravęs asmuo, ne jaunesnis nei 16 metų, surinkęs ne mažiau kaip 25 pakaunėje gyvenamąją vietą deklaravusių ne jaunesnių kaip 16 metų asmenų parašų, palaikančių projekto idėją gyvenamosios aplinkos gerinimui.

Anot vedėjo T. Didžiulio, gyventojų sugalvoti projektai skirti viešųjų erdvių ir viešojo naudojimo infrastruktūros, susijusios su laisvalaikio, poilsio, sporto, kultūrine ir kitomis veiklomis, sukūrimui ir atnaujinimui.

Projektas turi būti įgyvendinamas savivaldybės teritorijoje esančiose viešosiose erdvėse, valstybės ar savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo žemėje, kuri paimta visuomenės poreikiams tenkinti.

„Gyventojų sugalvotas projektas turi būti nekomercinis ir skirtas gyvenamosios aplinkos gražinimui“, – akcentavo T. Didžiulis.

Projekto idėjų pasiūlymai bus priimami Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriuje, adresu Savanorių pr. 371, Kaunas, ir elektroniniu būdu – el. p. info@krs.lt. Juos administruos ir informaciją teiks Kauno rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: