„Hella“ Sergeičikuose planuoja startuoti rugsėjį

Elektronikos komponentus automobilių pramonei gaminanti Vokietijos bendrovė „Hella“ pirmąsias gaminių partijas iš Sergeičikų kaime (Kauno r.) statomos gamyklos pradės tiekti jau šių metų rugsėjį.

Apie tai Kauno rajono savivaldybės merą Valerijų Makūną ketvirtadienį informavo „Hella Lithuania“ direktorius Michaelis Jareckis.

Susitikime Raudondvario dvare dalyvavusi bendrovės personalo vadovė Jurgita Macijauskienė tvirtino, kad įmonė jau įdarbino apie 40 darbuotojų, nemaža jų dalis – Kauno rajono gyventojai. Iš pradžių priimami aukštos kvalifikacijos specialistai: techninės priežiūros vadovai, gamybos, kokybės inžinieriai, finansų analitikai, IT specialistai; netrukus pradės dirbti komunikacijos atstovas.

„Džiaugiuosi, kad yra daug norinčiųjų dirbti mūsų gamykloje. Deja, Lietuvoje iki šiol nebuvo automobilių pramonės, todėl dalį specialistų teks šiek tiek apmokyti Vokietijos, Rumunijos padaliniuose“, – kalbėjo M. Jareckis.

Laisvojoje ekonominėje zonoje sparčiai kyla pirmasis „Hella“ modulis. M. Jareckis tvirtino, kad gamykla jau turi užsakymų mažiausiai trejiems metams, todėl plėtra nesustos. „Kauno regione matome gerų perspektyvų, todėl, manau, kasmet įdarbinsime ne mažiau kaip 100 darbuotojų“, – kalbėjo verslininkas.

V.Makūnas pageidavo, kad informacija apie įsidarbinimo galimybes pirmiausia pasiektų vietos gyventojus ir pasiūlė M. Jareckiui susitikti su Aleksandro Stulginskio universiteto vadovais. Mero teigimu, šis universitetas, kaip ir Kauno technologijos universitetas, galėtų rengti automobilių pramonės specialistus.

M.Jareckis dėkojo V. Makūnui už investuotojams rodomą dėmesį ir pagalbą. Pagrindine problema, pasak jo, lieka kelių infrastruktūros sutvarkymas.

V.Makūnas informavo apie neseniai įvykusį susitikimą su Automobilių kelių direkcijos atstovais, kurie rengia techninius infrastruktūros sprendimus Kauno LEZ teritorijoje. „Reikia, kad būtų patogu ir vietos gyventojams, ir verslui“, – pabrėžė meras.

„Mes kol kas tik kuriamės. „Hella“ yra solidi kompanija, todėl ateityje plėtosime ir socialinę partnerystę“, – patikino M. Jareckis.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos