Išgražėjusi Garliava

Garliavoje baigtas įgyvendinti šio miesto tvarkymo projektas, tad nuo šiol gyventojai gali džiaugtis naujomis erdvėmis, kuriose smagu ir saugu leisti laisvalaikį, sportuoti, pasivėžinti dviračiu, paspirtuku ar tiesiog jaukiai pasivaikščioti.

Projektas „Garliavos miesto viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei ir verslui“ buvo įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-905 priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2018 m. gruodžio 21 d. pasirašius Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto sutartį su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra.

Projekto lėšomis buvo sutvarkyti sporto ir laisvalaikio aikštynai (Vasario 16-osios g. 8 ir A, Vytauto g. 4). Taip pat įrengtos daugiafunkcinės sporto aikštelės, treniruoklių aikštelė, bėgimo takai, sutvarkyti privažiavimo ir pėsčiųjų takai.

Pėstieji nuo šiol saugiai vaikščios atnaujintais šaligatviais, nes nuo Vytauto g. 4 iki Vasario 16-osios g. ir Vytauto g.1 iki Liepų g. atlikta pėsčiųjų takų rekonstrukcija. Be to, Garliavoje buvo įrengti ir nauji pėsčiųjų bei dviračių takai, šalia jų suoliukai, gėlinės.

Vytauto ir S. Lozoraičio gatvėse esančios senosios prekybos vietos taip pat atgimė naujam gyvenimui, kuriose bus patogu prekiauti, o pirkėjams įsigyti norimų produktų. Siekiant projekto vientisumo, buvo rekonstruota ir dalis S. Lozoraičio gatvės (sutvarkyti privažiavimai, šaligatviai, įrengtos rekonstruojamų įvažiavimų paviršinių nuotekų sistemos, apšvietimo sistema, automobilių stovėjimo aikštelės).

Pakaunės gyventojai mėgsta turiningai leisti laisvalaikį, todėl Garliavoje įrengtos 5 aktyvaus poilsio aikštelės gyvenamuosiuose kvartaluose. Po dvi S. Lozoraičio ir Liepų gatvėse, viena – Žaliojoje gatvėje. Aikštelėse galima žaisti krepšinį ir futbolą, sportuoti ant treniruoklių, mažiesiems skirta jų žaidimų erdvė. Kad erdvės būtų dar gražesnes, šalia aikštelių sutvarkyti pėsčiųjų takai, mažoji architektūra.

Rytinėje Vytauto g. pusėje nuo Vytauto g. 2 iki Vasario 16-osios g. rekonstruota apšvietimo infrastruktūra, o nugriovus katilinės pastatą Vytauto g. 61, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su pėsčiųjų takais, vedančiais į Šimtmečio parką, apšvietimu, želdiniais ir mažąja architektūra. Kita automobilių stovėjimo aikštelė įrengta Vytauto g. 59.

Projektas buvo finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Kauno rajono savivaldybės lėšomis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: