Iškilmingai įteikti pažymėjimai beveik 200 seniūnaičių

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje rinkosi naują 3 metų kadenciją pradedantys Kauno rajono savivaldybės seniūnijų seniūnaičiai. Čia Savivaldybės vadovai jiems įteikė pažymėjimus ir kepuraites, leisiančias naujai išrinktiems aktyvistams išsiskirti bendruomenėje.

Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas teigė, kad seniūnaičiai gali reikšmingai prisidėti prie pakaunės žmonių gyvenimo gerinimo: „Esate tikrieji bendruomenių lyderiai. Būdami kartu, bendraudami ir bendradarbiaudami, galėsime nuveikti darbus, kurių labiausiai laukia Kauno rajono žmonės“.

„Čia susirinko tie žmonės, kurie yra arčiausiai gyventojų. Jūs esate visur, kur reikia svaraus žodžio ir tinkamo sprendimo. Dėkoju už laiką, kurį atimdami iš savęs ir savo šeimos, skiriate kitų žmonių problemoms spręsti“, – už savanorišką darbą dėkojo Seimo narė Raminta Popovienė.

Iš viso 25 savivaldybės seniūnijose yra 192 seniūnaitijos. Gausiausia seniūnaičių komanda, net 22, atstovaus savo gyventojams Babtų seniūnijoje.

Kauno rajono seniūnaičių asociacijos pirmininkas, taip pat Naugardiškių seniūnaitijos seniūnaitis Ovidijus Jurkša pasidalijo patirtimi apie seniūnaičio vietą bendruomenės veikloje ir naujiesiems kolegoms linkėjo išminties, stiprybės ir kantrybės: „Jūs esate tie vėliavnešiai bendruomenėse, kurie dirba neatlygintinai ir stengiasi pateisinti visų gyventojų lūkesčius.“

Seniūnaičių funkcijas bendruomenėse susirinkusiems pristatė doc. dr. Remigijus Civinskas. Vietos savivaldos įstatymas numato, kad seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais ir yra įgaliotas atstovauti seniūnijos gyventojų interesams seniūnijoje ir savivaldybėje. Jis skatina gyventojus prižiūrėti savo gyvenamosios vietovės teritoriją, dalyvauja organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su savivaldybės vadovais, plėtoja ir organizuoja bendruomenės sportinį, kultūrinį gyvenimą, svarsto savo seniūnaitijos gyvenamųjų vietovių bendruomenėms rūpimus klausimus, teikia informaciją seniūnaitijos gyventojams apie savivaldybės institucijų veiklą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: