Įvairus technikos parkas – kokybiško darbo garantas

Vietos gyventojai ir svečiai pastebi, kad Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios aplinka, Pyplių piliakalnis Ringaudų seniūnijoje, Žalgirio parkas Babtų seniūnijoje, kitos viešosios erdvės įvairiose pakaunės vietovėse, gatvės ir šaligatviai miesteliuose ir gyvenvietėse atrodo nepriekaištingai. Atsakymo, kas nusipelno pagiriamojo žodžio, ilgai ieškoti nereikėjo: šių objektų priežiūrą jau kuris laikas yra perėmęs „Komunalinių paslaugų centras“ (KPC).

Moderniai ir neteršiant aplinkos

„Be kitų veiklų, bendrovė prižiūri viešąsias erdves Kauno rajone: mechaniškai valo gatves ir šaligatvius, mechanizuotai ir rankomis pjauna žolę, valo sniegą, tvarko gatvių apšvietimą ir atlieka kitus darbus“, – vardijo KPC Ekspoatacinio-techninio skyriaus viršininkas Dainius Sakavickas.

Tai bendrovė daro visose seniūnijose, bet dažniausiai darbuojasi Garliavos, Akademijos, Alšėnų, Ringaudų, Rokų, Garliavos apylinkių, Zapyškio, Raudondvario, Užliedžių, Babtų, Karmėlavos ir Domeikavos. „Važiuojame ir į atokesnes seniūnijas, jei darbų apimtis pakankama. Juk būtų neekonomiška gabenti techniką, tarkime, už 40 km, kad čia nušluotų 3 km gatvės. Neseniai gatvių ir šaligatvių valymo technika triūsė Užliedžių seniūnijoje, čia darbo užteko visai dienai“, – pavyzdį pateikė pašnekovas.

Mechanizuotai gatvės ir šaligatviai valomi modernia technika: šlavimo įrenginiu Brod Twist arba vakuumine šlavimo mašina Alwark. „Jie leidžia šlavimą atlikti kokybiškai ir nekeliant dulkių. Šiuos įrenginius lydi traktorius, į kurį pilamos sąšlavos. Kai jų sukaupiame didesnį kiekį, išgabename į Lapių sąvartyną“, – pasakojo D.Sakavickas.

Pjovėjams pirks „kates“

Šiltasis metų laikas, ypač kai netrūksta lietaus, kelia galvos skausmą vejų savininkams. Juokaujama, kad kartais net galima girdėti, kaip greitai auga drėgmės nestokojanti žolė. Tačiau nei prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, nei Žalgirio parke šiemet dar neteko braidžioti po kelius siekiančią žolę.

Jei prie Zapyškio šventovės ar Žalgirio parke veja pasirūpinti galima mechaniškai, tai Pyplių piliakalnio priežiūra yra gerokai sudėtingesnė ir ilgiau užtrunkanti. Čia žolė šienaujama rankiniu būdu, visą teritoriją trys darbininkai nupjauna per 2-3 savaites. Kad stačiuose šlaituose pjovėjams su trimeriais darbuotis būtų saugiau, KPC planuoja nupirkti „kates“, kurias kopimui į kalnus naudoja alpinistai.

„Žolės pjovimo darbus atliekame įvairios paskirties plotuose, su šlaitine žoliapjove prižiūrime pakeles seniūnijose. Manevringa vejos pjovimo technika leidžia pjauti parkus, skverus ir kitus žaliuosius plotus“, – vardijo Ekspoatacinio-techninio skyriaus viršininkas.

Technikos parkas – įvairus

Plėsti veiklos spektrą ir kokybiškai atlikti darbus KPC leidžia turimas įvairios technikos parkas. Pavyzdžiui, 3,5 t autobokštelis su 22 m aukščio strėle yra puikus pagalbininkas, kai reikia operatyviai tvarkyti ar prižiūrėti gatvių apšvietimo tinklus, pjauti ar genėti medžius, valyti lietaus vamzdžius, montuoti reklaminius tentus, prižiūrėti pastatus, šalinti varveklius ir teikti kitas aukštai atliekamas paslaugas.

Apgenėjus medžius nereikia sukti galvos, kur dėti šakas: bendrovė jas susmulkina turimu Husmann smulkintuvu.

Platus veiklos spektras

Be jau įvardintų funkcijų, KPC gamina ir tiekia šiluminę energiją, eksploatuoja 8 katilines: Babtuose, Karmėlavoje, Vandžiogaloje, Neveronyse, Sitkūnuose ir Batniavoje. Nuo praėjusių metų bendrovė šilumą tiekia 24 švietimo įstaigoms ir 2 seniūnijoms Kauno rajone, šiluma aprūpina 52 daugiabučius.

KPC administruoja bendrojo naudojimo objektus, vykdo techninę priežiūra, šildymo ir karšto vandens sistemų aptarnavimą ir priežiūrą, aptarnauja 96 daugiabučius namus įvairiose Kauno rajono seniūnijose: Garliavoje, Karmėlavoje, Linksmakalnyje, Neveronyse, Ringauduose, Ežerėlyje, Vandžiogaloje, Batniavoje. „Kauno rajone konkuruojame su 7 daugiabučių namų administratoriais ir džiaugiamės gyventojams siūlydami žemus ir patrauklius paslaugų įkainius“, – sakė D.Sakavickas.

Nuo 2014 m. bendrovė administruoja ir daugiabučių modernizavimo (renovavimo) projektus. „Iki 2020 m. gruodžio 31 d. modernizavimo projektai baigti 55-iems daugiabučiams namams. Rezultatai džiugina, nes šilumos suvartojimas mažėja 45–69 proc. Gyventojams kompensuojami 100 proc. investicinių planų, techninių darbo projektų, ekspertizės techninės priežiūros priemonės bei 30 proc. energetinį efektyvumą didinančių statybos darbų išlaidos. Likusi dalis finansuojama iš lengvatinio kredito“, – teigė pašnekovas.

2019 m. gruodžio 31 d. Kauno rajono savivaldybės pasirašyta sutartis dėl komunalinių atliekų išvežimo Kauno rajone leido KPC įkurti rinkliavos skyrių, kurio pagrindinė užduotis – užtikrinti kokybišką ir sklandų mokesčių už komunalines atliekas surinkimą, jų administravimą.

Pandemijos piko metu KPC organizavo daugiabučių namų dezinfekavimo darbus.

Veiklų spektras vis dar plečiasi. Nuo 2020 m. spalio mėn. iki šios dienos pasirašytos 24 sutartys dėl šilumos gamybos ir tiekimo bei šildymo sistemų priežiūros paslaugų verčia įmonę judėti į priekį, taikyti įvairius sprendimus susijusius su šilumos tiekimu bei priežiūra. „Iššūkių tikrai netrūksta, tačiau bendradarbiaujame su Kauno rajono savivaldybe, ieškome geriausių sprendimų“, – patikino D.Sakavickas.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: