J. Šiugždinienė sveikino Kauno rajono iniciatyvas skatinti pedagogų rengimą

„Šiandien lyderystė turi reikštis įvairiuose lygiuose. Būdami vietoje, jūs geriau matote, kokius sprendimus reikia priimti“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį Domeikavos gimnazijoje vykusioje Kauno rajono ugdymo įstaigų vadovų konferencijoje.
Ministrę ypač nudžiugino Kauno rajono savivaldybės iniciatyva remti pedagogų perkvalifikavimą ir parengimą. Liepos 1 d. vykusiame Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas iš dalies (80 proc.) finansuoti persikvalifikuojančių pedagogų studijas ir skirti 200 Eur mėnesines stipendijas studentams, pasirengusiems tapti trūkstamų dalykų mokytojais. Nutarta iš dalies finansuoti (5 tūkst. Eur) ir pedagogų įsikūrimo išlaidas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė teigiamai įvertino ir kitą savivaldybės idėją – jau antrus metus dovanojamus pirmoko kraitelius. Kiekvienas Kauno rajono mokyklų pirmaklasis rugsėjo 1-ąją gauna mokslų pradžiai būtiniausių reikmenų rinkinį.
Savivaldybė, bendradarbiaudama su Vytauto Didžiojo universitetu, įkūrė Talentingų moksleivių akademiją ir vysto universitetinės VDU Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos projektą.
„Šaunu, kad, nelaukdama ministerijos nurodymų, savivaldybė pati imasi spręsti opias problemas“, – pastebėjo J. Šiugždinienė.
Ministrė kalbėjo ir apie prioritetines švietimo kryptis, pirmiausiai, pedagogų kompetencijų stiprinimą. Geresnę emocinę sveikatą mokyklose padės užtikrinti programa „Gera savijauta“.
Kitąmet ministerija rengiasi įgyvendinti ES finansuojamą projektą „Tūkstantmečio mokykla“, kuris įgalins tvirčiau žengti į priekį problemų turinčioms mokykloms. Užsibrėžtas dar vienas ambicingas tikslas – iki 2024 m. visas šalies ugdymo įstaigas atverti specialiųjų poreikių turintiems vaikams, kurių Lietuvoje daugėja.
Pandemijos sąlygomis bus skiriama daugiau dėmesio technologiniams sprendimams, mokyklos gaus po kelis komplektus hibridinio mokymo įrangos. Bus atnaujintas skaitmeninis turinys, nuo rugsėjo 1 d. startuos portalas https://mokyklabecovid.lt/
„Nuo kiekvieno švietimo bendruomenės nario priklauso, ar pavyks mokslo metus ne tik pradėti, bet ir baigti kontaktiniu būdu. Tai mūsų visų atsakomybė“, – pabrėžė J. Šiugždinienė.
Kauno rajone imunizuota jau 86 proc. švietimo darbuotojų, o šalies vidurkis siekia 75 proc.
Meras Valerijus Makūnas kalbėjo, kad per artimiausius 7 metus mokinių skaičiaus augimas Kauno rajone išliks didžiausias šalyje, todėl teks nuolat optimizuoti švietimo tinklą. Savivaldybė pasiryžusi modernizuoti visas ugdymo įstaigas – ir priemiestines, ir labiau nutolusias. „Gyvybiškai būtina plėsti VDU Akademijos Ugnės Karvelis ir Raudondvario gimnazijas. Spręsdami švietimo iššūkius, tikimės ir Vyriausybės pagalbos“, – kalbėjo meras.
Kauno rajono švietimo bendruomenės aktualijas pristatė Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.
Konferencijoje neapsieita be padėkų bei sveikinimų artėjančios Rugsėjo 1-osios proga. Sveikintojų gretose buvo ir du LR seimo nariai – Justinas Urbanavičius ir Viktoras Pranckietis.
Kultūros, švietimo ir sporto vedėjo pavaduotojai ugdymui Nijolei Benikienei už nuopelnus švietimo srityje V. Makūnas įteikė Kauno rajono savivaldybės medalį (pasižymėjimo ženklą).

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos