Jaunimas matuojasi politikų kėdes

Trečiadienį 27 įvairių Kauno rajono ugdymo įstaigų moksleiviai sėdo į Savivaldybės tarybos narių kėdes ir pradėjo posėdį: diskutavo, siūlė sprendimus, balsavo ir net išrinko merą, kuriuo tapo Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos auklėtinis Arnas Klimavičius.

Iš tiesų tądien niekas nesiruošė versti Valerijaus Makūno iš posto: meras pats inicijavo mokinių tarybos politinio proceso simuliaciją, kurios tikslas – supažindinti jaunuolius su savivaldybės darbu, paskatinti juos aktyviau dalyvauti politiniame gyvenime. V. Makūnas pristatė moksleiviams savo komandą, pakvietė į kabinetą, atsakinėjo į klausimus.

Projektą „Jaunieji Kauno rajono politikos talentai 2022“ padėjo surengti Kauno rajono jaunųjų lyderių asociacija (KRJLA), Kauno rajono TVIC, Kauno rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Domantė Sinkevičiūtė, renginį vedė žurnalistas Robertas Petrauskas.

KRJLA vadovas Laurynas Dilys sakė, kad simuliacijos yra puikus neformaliojo ugdymo metodas, padedantis jaunimui susipažinti su politinio gyvenimo virtuve ir įgyti patirties debatuose.

„Parengėme 50 klausimų apie Kauno rajono istoriją, meną, kultūrą, sportą, žymius žmones, geografiją, literatūrą ir atrinkome 27 geriausius“, – pasakojo L.Dilys.

„Mūsų krašto jaunimas smalsus, verslus, kuriantis, nenustojantis tobulėti. Vis dėlto moksleiviams stinga žinių apie savivaldybės veiklą, norėtųsi, kad daugiau jaunimo domėtųsi politika ir joje aktyviau dalyvautų“, – aiškino projekto sumanymą D. Sinkevičiūtė.

Kauno rajonas yra viena jauniausia savivaldybių šalyje, čia gyvenančių asmenų iki 29 metų amžius skaičius siekia beveik 30 proc. „Jaunimo interesai mūsų savivaldybei yra prioritetiniai, todėl skiriame daug lėšų darželių plėtrai, mokykloms modernizuoti, statome stadionus, sporto aikštynus, tiesiame dviračių takus. Jaunimą pirmiausiai matau kultūringą, išsilavinusį, nes žinios įgauna vis didesnę reikšmę. Svarbūs ir kiti dalykai – pilietiškumas, atsakomybė ne tik už savo likimą, bet ir už bendruomenę, valstybę“, – pabrėžė V. Makūnas.

Moksleiviai merui įteikė deklaraciją su įpareigojimais kurti šiuolaikišką Kauno rajoną, o meras moksleiviams įteikė 5 tūkst. eurų vertės čekį, kuris bus skirtas pažintinei kelionei autobusu po Lietuvą arba kurią nors užsienio valstybę.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos