Garliavos Šimtmečio parke žaliuos iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas

 

Penktadienį Garliavoje netrūko veiksmo. Nuo vidurdienio Šimtmečio parke šurmuliuoti pradėjo ne tik Maisto ir kultūros festivalis „Skanaus: Europos virtuvės 2022“,  bet ir po ilgos pertraukos suorganizuotas Kauno rajono jaunimo festivalis „Noriu būti matomas 2022“.

Po 4 metų pertraukos festivalis grįžo ne be priežasties. 2022-uosius metus LR Seimas ir Europos Parlamentas paskelbė Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Ši proga paskatino visuomenę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją ir jiems aktualias problemas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.

„Mielas jaunime, Jūs esate mūsų ateitis. Tai, ką Jūs padėsite mums sukurti, su tuo gyvensite ateityje. Jūsų problemos, norai, iššūkiai ar svajonės turi pasiekti dienos šviesą ir tapti veiksmu, kuris padėtų Jums gerai jaustis“, – į jaunuolius kreipėsi Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas.

Išgirsti jaunųjų Pakaunės gyventojų keliamas problemas, atsakyti į juos dominančius klausimus vicemeras turėjo galimybę dalyvaudamas „podcast‘e“.

Ypatingas šių metų jaunimo festivalio akcentas – iš seniausio ir storiausio Lietuvos ąžuolo gilės užauginto ąžuoliuko sodinimas Garliavos Šimtmečio parke. Simbolinis mažojo „Stelmužiuko“ sodinimas skirtas Lietuvos jaunimo metams paminėti.

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos iniciatyva, iš Stelmužės ąžuolo gilės išauginti ąžuoliukai bus sodinami visose savivaldybėse. Tokiu būdu Lietuva susijungs į vieną didelį Jaunimo parką. Ąžuoliukus išaugino ir padovanojo Stelmužės bažnytinio meno muziejaus muziejininkė Aldona Miškinienė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos