Tris birželio dienas Kauno rajono jaunimas leido versliai, aktyviai ir kūrybiškai

Birželio 13–15 dienomis vyko pirmosios Jaunimo dienos Kauno rajone. Tris dienas Kauno rajono jaunuoliai buvo kviečiami praleisti Versliai, Pilietiškai ir Kūrybiškai. Pagrindinis renginio tikslas – skatinti jaunuolius būti aktyviais, smalsiais, pilietiškais bei pamatyti galimybių mokytis, dirbti ir pramogauti Kauno rajone.

„Gyvenk versliai!” – tai pirmosios Jaunimo dienų Kauno rajone dalies moto

Pažinčių su penkiomis sėkmingiausiomis Kauno rajono įmonėmis metu jaunuoliai įgijo ir jiems patiems netikėtų patirčių. Tik šiemet Kauno LEZ Karmėlavoje pradėjusioje veikti baldų gamybos įmonėje Freda komandų laukė iššūkis – pagal instrukcijas kuo greičiau surinkti vieną komodos stalčių. Visoms tai pavyko puikiai, jaunuoliai liko patenkinti savo sugebėjimais bei nudžiuginti įmonės dovanomis. Vieną smagiausių ir skaniausių užduočių paruošė žemės ūkio kooperatyvas Pienas LT. Galbūt būsimi maisto technologijų inžinieriai degustavo, rūšiavo ir gamino kokteilius iš pateiktų produktų, studijavo sudėtis. Daugybe prizų ir laimėjimų galinti pasigirti technologijų ir elektronikos įmonė Elinta taip pat laukė jaunuolių. Paruoštos dėlionės su paslėptais atsakymais pareikalavo pirštų miklumo ir žvitrios nuovokos. Didžiausia spaustuvė Lietuvoje KOPA buvo viena pirmųjų įmonių, sutikusių prisidėti prie renginio įgyvendinimo. Ilgai nesvarsčiusi įmonė atvėrė duris dar pavasarį, kai vyko vaizdo klipų filmavimai, kviečiantys Kauno rajono jaunimą dalyvauti būtent šioje Verslumo dienoje. Moderni sudėtingų štampų projektavimo ir gamybos įmonė Littec – viena iš Kauno rajono pasididžiavimų. Pavaišinti ledais jaunuoliai greitai susidorojo su užduotimis ir nuskubėjo vykdyti tolesnių žaidimo užduočių.

Orientacinio žaidimo prizas – pakvietimai į kiną – atiteko Alšėnų ir Karmėlavos seniūnijų mišrioms komandoms, o šios dienos patirtimis Kauno LEZ įmonėse dalyviai žadėjo būtinai pasidalyti su draugais ir bendraklasiais. Visi Verslumo dienos dalyviai – Kauno rajono vyresnių klasių moksleiviai ir keli mokslus pabaigę jaunuoliai.

Jaunuolių budrumas ir taiklumas patikrintas Lietuvos policijos mokykloje

„Pilietiškumo” tema ir antroji renginio diena buvo užtvirtinta Lietuvos policijos mokykloje, esančioje Mastaičiuose, Alšėnų seniūnijoje. Keturios skirtingos veiklos jaunuolių komandas įtraukė nuo paties ankstaus ryto. Apšilę rikiuotėje komandos susipažino su Lietuvos policijos mokyklos kursantų kasdienybe. Ginkluotė ir specialiosios priemonės bei budrumo tikrinimas, fizinio pasirengimo normatyvai, šaudymo stimuliatorius, policijos darbe naudojamų transporto priemonių bei jose įrengtos specialiosios technikos pristatymas – visa tai abejingų nepaliko.

Pristatymo apie policijos darbe naudojamus ginklus metu netikėtai už lango nuaidėjęs sprogimas ir bėgantis kaukėtas asmuo išgąsdino dalyvius, tačiau instruktoriai neatrodė itin nustebę. Vėliau paaiškėjo, kad taip mokyklos darbuotojai imitavo nusikaltimą ir tikrino, ką matė dalyviai ir kaip apibūdintų situaciją tikriems pareigūnams. Po šio testo paaiškėjo, kad visi matė skirtingus dalykus. Todėl pareigūnų pastaba, kad turime būti pilietiškais visur ir visada, kad privalome įsidėmėti detales bei pranešti apie įtartiną įvykį policijai nedelsiant, siekiant užkirsti kelią galimam didesniam nusikaltimui, verta dėmesio ir pagarbos.

Nuoširdūs pokalbiai ir vertingi patarimai

Daugiausia susidomėjimo sulaukė baigiamasis Jaunimo dienų renginys, vykęs vandenlenčių parke Dock7 Kulautuvoje. Jaunimo mėgstamų aktorių Andriaus Žiurausko, Sandros Daukšaitės bei Kauno iššūkio, kurį pristatė Kaunas 2022, aktoriaus Vytauto Kontrimo trumpos paskaitos apie viešąjį kalbėjimą, daromas klaidas savęs pristatymo metu, vidines baimes, svarbiausiais momentais pamirštus tekstus abejingų nepaliko.

Vėliau vykę pokalbiai su Ignu Krupavičiumi, Mariumi Repšiu, Vytautu Medinecku bei iš Kauno rajono kilusiomis žavingomis Rūta Mazurevičiūte-Pitkauskiene ir Gintare Kreipavičiūte sutraukė dar didesnį būrį smalsuolių. Visi pokalbyje dalyvavusieji linkėjo jaunimui daryti tai, ko jie iš tiesų nori, o jei dar yra ieškojimų kelyje, tai nebijoti klysti ir drąsiai ieškoti savęs kuo įvairesnėse srityse. Nes svarbiausia gyvenime yra jaustis laimingu. Pamažu populiarėjančios jaunuolių grupės MOOD pasirodymas buvo malonus ir ausiai, ir akiai.

Toliau vakaras tęsėsi su Saulės Kliošu ir Free Finga, kurie uždarė pirmąsias Jaunimo dienas Kauno rajone. Sklinda kalbos, kad tai buvo geriausias vakarėlis Kauno rajone. Ir dar neregėto dydžio jaunimo susibūrimas vandenlenčių parke Kulautuvoje.

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras savo ruožtu dėkoja Kauno LEZ už leidimą vykdyti orientacines varžybas jų teritorijoje, visoms įmonėms, kurios įsitraukiančiai ir dėmesingai priėmė organizatorius ir žaidimo dalyvius, Lietuvos policijos mokyklai – pilietiškiausių jaunuolių kalvei ir Kauno rajono savivaldybei už prisidėjimą ugdant ir kviečiant jauniausios Lietuvos savivaldybės jaunimą veikti, kurti ir gyventi Kauno rajone.

 

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos