Joną Mačiulį primins širdies formos akmuo

Tai buvo žmogus, kuris pasiaukojamai tarnavo Lietuvai, Kauno rajonui ir jo žmonėms. Tikėjo laisvės idealais ir juos nuoširdžiai gynė.

Toks Jonas Mačiulis liks žmonių širdyse. Tokį jį primins Karmėlavos parke Kovo 11-ąją atidengtas širdies formos paminklinis akmuo. Šis parkas buvo viena iš daugelio Jono idėjų.

Daug gražių žodžių pernai netikėtai mirusiam Kauno rajono Tarybos nariui išsakė vicemeras Antanas Nesteckis, Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė, klebonas Virginijus Veprauskas, bendruomenės nariai.

Ašaras sunkiai tramdė ne tik velionio našlė Marytė, sūnus Jonas, dukra Jūratė, keturi anūkai, bet ir daugelis susirinkusių į bendruomenės šviesuolio pagerbimo iškilmes.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Kauno rajono meras Valerijus Makūnas Joną Mačiulį po mirties apdovanojo pirmo lygio Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklu.

Jonas Mačiulis buvo aukštos vidinės kultūros žmogus. Tapęs Tarybos nariu jis buvo tikras savo bendruomenės atstovas, nepraleidęs nė vieno posėdžio, neatstūmęs nė vieno žmogaus. Sodinti medelius, vežti labdarą nepasiturinčioms šeimoms, organizuoti bendruomenės renginius, kelti su vaikais inkilus jam buvo didžiausias malonumas. Karmėlavos bendruomenėje, seniūnaičių sueigose, savivaldybės Taryboje, Lietuvos miškininkų sąjungoje – visur Jonas buvo moralinis autoritetas. Tai, kad Jonas Mačiulis – išskirtinė asmenybė, patvirtina ir LR Seimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“, skiriamas žmonėms už filantropinę veiklą, pilietiškumą ir savanorystę. J. Mačiulis ne kartą pabrėždavo, kad jam didžiausia laimė – būti kartu su žmonėmis ir matyti, kaip keičiasi jų gyvenimas.

Humanistinę veiklą tęsia Mačiulių šeimą, neseniai priglaudusi karo pabėgėlių iš Ukrainos šeimą.

Edmundo Mališausko fotoreportažas

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: