Juozo Gaižausko knygos „Dievas su šlepetėmis“ pristatymas Vilkijos krašto žmonėms

Dainos, gitara ir juoką keliančios ir ašarą braukti priverčiančios istorijos. Tokį trečiadienio vakarą  Vilkijos krašto žmonėms, bibliotekos skaitytojams Vilkijos žemės ūkio mokykloje  surengė aktorius ir atlikėjas, laidų vedėjas ir rašytojas Juozas Gaižauskas. „Tigras, glostantis pėdas“ – antrasis jo romanas, kurio veiksmas vyksta kelyje.

Knygos pristatymą vedė  kraštietis, aktorius Eimutis Kvoščiauskas ir  aktorė  Emilija Latėnaitė. Praėjusiais metais debiutavęs su pirmąja savo knyga „Dievas su šlepetėmis“, J. Gaižauskas netruko parašyti ir antrąją. „Karantinas rašymui yra tinkamas laikas“, – sako jis. Naująjį J. Gaižausko romaną išleido leidykla „Alma littera“. Juozas prasitarė , kad pakeliui pas skaitytoją ir jo trečioji knyga.

Kai nusprendžiau rašyti antrąją savo knygą, man daug kas sakė: „Nerašyk, Juozai, taigi parašei vieną gerą, kam tau antra? Tigras, glostantis pėdas“ – tai mistinis, paslapčių kupinas detektyvinis pasakojimas, kurį autorius vynioja rūkuose paskendusiose Astūrijos kalnų grandinėse, Afrikos dykynėse ir žaižaruojančiuose Islandijos ledynuose. Knygoje jis ieško atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus – likti gyvam ar išlikti žmogumi?

„Mano gyvenimas yra nesibaigianti virtinė klausimų, į kuriuos tik bandau rasti atsakymus. Knygoje jų yra daug, o atsakymų – mažai, – sako aktorius. Jis tikisi, kad savuosius atsakymus jo knygos skaitytojai tikrai suras patys. „Piligrimai, eidami Šv. Jokūbo keliu, antspaudus renka į piligrimo pasą. Surinkę visus kelio pabaigoje, Santjago de Kompostelos piligrimų biure, jie gauna sertifikatą, kuris paliudija apie baigtą piligriminę kelionę. Šios knygos kelionėje antspaudus renki tiesiai į širdį. Jų skaičius nusako tavo gyvenimo sertifikato kainą. Širdyje turiu visokių antspaudų: gerų ir blogų. Viliuosi, kada nors rasiu atsakymus ir gausiu sertifikatą. O jeigu nepavyks, keliausiu toliau anapus. Juk Kelias yra beribis...“ – neabejoja knygos autorius.

Renginio pabaigoje nuoširdžius padėkos žodžius aktoriams  tarė: Vilkijos miesto seniūnas Paulius Amanaitis, Vilkijos žemės ūkio mokyklos direktorė Dalytė  Rudziavičienė ir Vilkijos miesto bibliotekos bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė.  

Po pasirodymo renginio dalyviai dar  ilgai nesiskirstė, likę sužavėti knygos pristatymu ir nuostabiu Juozo bei Emilijos Latėnaitės  dainų atlikimu.  Tad pabendravę  su aktoriais, ir  įsigiję knygų su autoriaus  autografu, kuriose pažymėjo specialiu spaudu, linkėdami sėkmės skirstėsi namų link.

Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: