Jurginių raktas užrakino virusą ir atvėrė Žemę

Sekmadienį Vilkijoje buvo paminėtos Jurginės. Tituliniai šv. Jurgio atlaidai sukvietė į miestą gausų būrį vietinių ir aplinkinių kraštų gyventojų. Tradiciškai jau ketvirtus metus bažnyčios šventoriuje buvo įamžintas svarbiausias šios šventės atributas – Jurginių Raktas. Šį kartą unikalų dirbinį iš kalto metalo dovanojo kraštietis Raimondas Jokimavičius. Raktą puošianti širdies formos detalė, simbolizuojanti Meilę, tarsi iš naujo šiais sudėtingais 2020-2021 metais apjungia žmones Tikėjimui ir  naujai Vilčiai.

,,Kaimas ar miestelis neturintis savo kalvio yra neturtingas, o Vilkijoje tokių meistrų netrūksta“, –dėkodamas auksarankiui už miestą puošiančius dirbinius, kalbėjo seniūnas K. Bačėnas.

Šių metų  meniškasis Jurginių Raktas pagal lietuviškus papročius ne tik atrakino žemę, paskelbė  lauko ir daržo darbų pradžią, bet klebono L. Šipavičiaus bei visų šventės dalyvių pageidavimu Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios šventoriuje simboliškai užrakino pasaulinę pandemiją.

Kultūros centro organizuotose Jurginėse šurmuliavo ir nedidelis kermošius, kurį ypač papuošė kraštiečių R. Budrevičienės, A. Zalansko ir kitų dalyvių unikalūs tautodailės dirbiniai.

Vilkijos kultūros centro direktorė L. Borovaja

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: