Jurginių kermošius Vilkijoje

Balandžio 24-oji – ypatinga diena Vilkijos krašto žmonėms. Tai ne tik Atvelykis, „Vaikų velykėlės“, bet šiemet ši džiugi šventė sutapo ir su šv. Jurgio tituliniais atlaidais.

Nuo ryto Vilkijos šv. Jurgio parapijos bažnyčios šventoriuje šurmuliavo kermošius, akį traukė fotogeniškoji velykinių zuikių šeimynėlė ir gražus akcentas – Margučių medis. Tai Vilkijos kultūros centro projektų vadovės Aušros Junevičės idėja, kurią mielai priėmė ir visa Vilkijos bendruomenė. Margučių medį, išmoningai pačių sukurtais margučiais padabinti galėjo visi.

Klebono Lino Šipavičiaus aukojamas Šv. Mišias teatralizuotai užbaigė „paukščiukų“ būrys – Vilkijos mėgėjų teatro „Vizija“ vaikučių grupė „Nežiniukas“. Jie sveikino įvairiausiais balsais: „klyvi, klyvi…“, „čir-vir-vir pavasaris!“. Šventinis šurmulys tęsėsi šventoriuje.

Vilkijos seniūnas Paulius Amanaitis visiems palinkėjo gražaus pavasario ir derlingų metų. Seniūno sveikinimą skardžiais balseliais palydėjo vaikų darželio „Daigelis“ meninio ugdymo vadovės Jurgitos Lapienytės „Bitučių“ ir „Šaltinėlio“ grupių mažieji dainorėliai.

Nuo 2018 metų kasmet bažnyčios šventoriuje esančios apžvalgos aikštelės stende pritvirtinamas simbolinis šv. Jurgio raktas, kuris ne tik gamtos gyvybę atrakina, bet ir visa, kas bloga patikimai užrakina. Kultūros centro direktorė Laima Borovaja priminė renginio dalyviams šią tradiciją, įvardindama vietinius auksarankius, dovanojusius jų sukurtus raktus: A. Zalanską, M. Kačenauską, R. Jokimavičių. 2022 metų simbolinį Jurginių raktą pagamino meniškų metalo dirbinių meistras-kalvis Algimantas Babenskas.

Šventės dalyvius gardžia arbata ir tradiciniu Atvelykio valgiu-kiaušiniene vaišino Vilkijos kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų nariai. Tradiciniame vaikų kiemelyje mažųjų laukė įvairūs užsiėmimai: kiaušinių ridenimo varžybos, spalvinimas, smiginys ir kt. žaidimai. Visi buvo apdovanoti saldžiais prizais. Kiemelyje šeimininkavo dvi zuikienės: Joana ir Ramunė. Nors nesmarkiai krapnojo lietutis, visi buvo gerai nusiteikę, nes grojo ir net pašokti išjudino Batniavos daugiafunkcio centro vaikų kapela „Karklynėlis“ su vadove  Regina Alekniene. Šauniosios Jurginių šventės vedėjos Jurgita Grajauskaitė ir Kristina Kriščiūnienė linkėjo visiems taikos ir darbingos nuotaikos, žemdirbiams ir ūkininkams geros sėjos ir gausaus derliaus.

Irena Štilpaitė, Vilkijos kultūros centro režisierė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: