Akademijos miestelis virto žemdirbių, sodininkų ir daržininkų sostine

Ketvirtadienį VDU Žemės ūkio akademijoje (Kauno r.) prasidėjo tris dienas truksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2019“.

Renginyje dalyvauja daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Net kelios dešimtys įmonių, veikiančių Kauno rajone. Tai: „Agrokoncerno technika“, „Agrosistemos“, „East West Agro“, „Konekesko Lietuva“, „Rovaltra“, „Eko Farm“, „Detalita“, „Baltic Agro Parts“, „Ekorema“ ir kitos.

Paroda „Ką pasėsi...“ – puiki galimybė susipažinti su naujovėmis, pabendrauti, išgirsti naudingų patarimų, pasidalyti gerąja patirtimi ir, žinoma, ką nors nusipirkti. Be Lietuvos įmonių, parodoje dalyvauja verslininkai iš Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Ukrainos, Danijos.

Turtingi ūkininkai dairėsi į brangią žemės ūkio techniką, o didžioji dalis lankytojų pirko sodinukų, sėklų, kastuvų, grėblių.

Į parodos atidarymą ketvirtadienį atvyko ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, kiti svečiai.

Vyriausybės vadovas apsilankė „Rovaltros“, „Lytagros“, „Konekesko“ ir kitų įmonių paviljonuose, bendravo su žemdirbiais, apžiūrėjo ne vieną traktorių, ragavo lietuviškų maisto produktų, atsakinėjo į ŽŪA studentų klausimus. „Esu pirmą kartą šioje parodoje ir jaučiuosi nuostabiai“, – šypsojosi premjeras. Jis paminėjo, kad parodoje galima pamatyti naujovių, jas pritaikyti žemės ūkio srityje ir padėti Lietuvai išlaikyti žemės ūkio sektorių, kuris šalies ekonomikai yra labai svarbus.

S.Skvernelis užsiminė, kad Vyriausybė sieks labiau padėti ūkininkams, jei jų derlių suniokos lietūs ar sausra. Anot premjero, kuriamas fondas, kuris galėtų suteikti daugiau kompensacijų žemės ūkio sektoriaus dalyviams.

„Smagu kiekvieną pavasarį dalyvauti šioje įspūdingoje parodoje, matyti, kaip ji auga, tobulėja ir vis sunkiau sutelpa Akademijos miestelyje. Mūsų krašto žmonės atviri naujovėms, todėl stengiasi megzti kuo daugiau naudingų pažinčių, dalytis patirtimi“, – pastebėjo V. Makūnas.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa – savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi dalysis ŽŪA mokslininkai, ministerijų ir draugijų specialistai.

Dešimt geriausių parodos eksponatų apdovanoti parodos „Ką pasėsi...“ medaliais.

Šventei gyvumo suteiks ir trečiasis tarptautinis drožybos grandininiais pjūklais čempionatas „Plieno bebrai 2019“. Jo organizatoriai – Raimondo Uždravio ir Andriaus Vosyliaus įkurta viešoji įstaiga „Steel Beavers“. Akademijoje susirungs geriausi medžio drožybos meistrai iš įvairių pasaulio valstybių: Lietuvos, Japonijos, Rusijos, Ukrainos, JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Airijos, Ispanijos.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: