Kačerginė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Spalio 22 dieną į Kultūros ministerijos Baltąją salę buvo sukviesti 2020 metų projektą „Lietuvos mažoji kultūros sostinė“ laimėję dešimties apskričių atstovai.

Kauno apskričiai atstovavo Kačerginė, pripažinta 2020 metų Lietuvos mažąja kultūros sostine.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pasveikino sostines ir jų atstovus – seniūnus ir projekto koordinatorius, įteikdamas šį statusą patvirtinančius diplomus.

Ministras akcentavo, kad Lietuva pasaulyje gali būti įdomi savo kultūros įvairumu, kurį skleidžia mažieji regionai.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šatkienė priminė, kad diplomus atstovai gavo ne dėl to, kad gerai užpildė anketas, bet už indėlį į kultūros puoselėjimą iki šiol.

Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė patvirtino, kad savivaldybės sostinėms teikia paramą lėšomis, žmonėmis, technine aparatūra.

Kauno rajono savivaldybės bendruomenių konsultantė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja Jolanta Malinauskaitė akcentavo svarbą puoselėti abipusį mažosios sostinės ir savivaldybės ryšį ir bendradarbiavimą.

LRT žurnalistė Rūta Kupetytė, rengusi penktadienio laidų ciklą, skirtą mažosioms sostinėms, pastebėjo, kad savivaldybių indėlis – labai kontrastingas.

2019 metų projektą vykdantys atstovai pasidalijo įžvalgomis, patirtimi apie sostinės metų veiklas. Apie pagausėjusius renginių lankytojų srautus, išliekamąją vertę turinčius darbus kalbėjo Veisiejų, Liudvinavo, Žiežmarių, Vadžgirio atstovai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos