Kačerginėje iškilo svajonių mokykla

Rugsėjo 1-ąją naujuosius mokslo metus su gėlėmis ir šypsenomis pasitiko 10 tūkst. 448 Kauno rajono moksleiviai, beveik 500 daugiau, nei pernai. Tarp jų 1090 mokyklos slenkstį peržengė pirmąkart.

Šiemet visų Kauno rajono pirmokėlių laukė staigmenos – jiems buvo įteikti pirmokų kraiteliai su būtiniausiomis mokymosi priemonėmis ir Aurelijos Makūnienės fondo knygelė „Ar turi savo žvaigždę?“, kurią parašė Eglė Dranevičienė , o iliustravo Zapyškio pagrindinės mokyklos mokiniai. Šios dovanos šiandien atkeliavo į visas Kauno rajono mokyklas, o jas dalijo meras Valerijus Makūnas su komandos nariais.

„Skaitantys žmonės aktyviau dalyvauja juos supančiame pasaulyje, dažniau

padeda kitiems, labiau myli gamtą. Jie nori, kad pasaulis būtų geresnis, gražesnis. Yra dar viena svarbi priežastis, dėl kurios verta draugauti su knyga – skaityti yra smagu!“, – kalbėjo meras.

Išskirtinę dovaną Rugsėjo 1-osios proga gavo Kačerginės bendruomenė: miestelyje atvertas rekonstruotas daugiafunkcis centras su pradine mokykla, biblioteka, vaikų darželiu, laisvalaikio erdvėmis, didžiule sporto sale.

„Kadaise aš baigiau šią mokyklą, bet ji buvo visai nepanaši į tą, kuri yra dabar. Šiandien mes turime tikrą svajonių mokyklą“, – kalbėjo Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė Petraitienė.

Naujosios ugdymo įstaigos direktorė Aurika Laurinaitienė – taip pat buvusi šios mokyklos mokinė, tuometinio direktoriaus, o dabar mero Valerijaus Makūno auklėtinė. „Be mero iniciatyvų ir nuolatinio dėmesio viso šito nebūtume turėję“, – pabrėžė direktorė.

Šį rugsėjį Kačerginės mokyklą-daugiafunkcį centrą lankys 119 pradinukų ir 103 darželinukai. Įsteigta papildoma pirma klasė (15 mokinių) ir ikimokyklinio ugdymo grupė (15 vaikų).

V.Makūnas dėkojo bendruomenei už kantrybę, o įmonės „Conresta“ statybininkams – už didžiules pastangas, kad mokykla būtų pastatyta anksčiau sutarto laiko. „Jie atliko darbų daugiau, nei buvo įmanoma padaryti“, – tvirtino meras.

Darbai Kačerginėje buvo vykdomi pagal Kauno rajono savivaldybės ir privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ sutartį, kurioje fondas iki 2022 m. pabaigos įsipareigojo pastatyti minėtus infrastruktūros objektus. Projektui įgyvendinti paskirta bendrovė „Nullus“. Statybų darbus atliko generalinis rangovas „Conresta“.

Edmundo Mališausko tekstas ir nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos