Kačerginiečiai prisiminė kurorto aukso amžių

„Kačerginės kurortas buvo, yra ir bus“ – pušų viršūnėmis nuvilnijo ir su oro balionais į dangų stryktelėjo džiugus sutartinis šūksnis. Buvusio garsaus tarpukario Kačerginės kurorto gyventojai ir miestelio svečiai suplaukė į gegužinę, skirtą kurorto 85-mečiui.

Šventė pažadino istorinę–kultūrinę atmintį. Jau nuo pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės metų Kauno spauda rašė apie Kačerginės pušynuose vykstančias gegužines. Į jas vasarotojai plaukė garlaiviais. 2017-aisiais Vyriausybės nutarimu Kačerginė pripažinta kurortine teritorija.

Į vaizdingą Kačerginės Liepų parką istorinio miestelio gyventojus pasveikinti atvyko Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, Kauno Vytauto Didžiojo II-osios šaulių rinktinės vadas Vytautas Žymantis.

Kaimyninės Ringaudų seniūnijos bendruomenės ir laisvalaikio salės tautinės kultūros puoselėtojos, pasipuošusios lietuviškais drabužiais, sveikino žinomos liaudies dainos melodija, vaišino kvapnia namine duona. Visus džiugino Ežerėlio jaunųjų šaulių, vadovaujamų Dianos Matačiūnienės, savanorystė.

Gamtos turtų Kačerginei pribiro su kaupu: ošiantys, sakais pakvipę pušynai, tyras oras, plačios Nemuno erdvės. Gamtos ir žmonių kūrybos juosta nusidriekė per visą Kačerginę. Vario dūdomis ginkluoti, muzikinėmis melodijomis sparnuoti Kačerginę drebino svečiai – reprezentacinis Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas majoro, kapelmeisterio Egidijaus Ališausko.

Naujai asfaltuotais dviračių takais į Liepų parką dviratukais smagiai riedėjo mažieji. Visi žvalgėsi ne tik į kelią, bet ir į permainingą vasaros dangų. Visų džiaugsmui mūsų apdainuotoji Saulė – nuotaka baltų debesėlių karietoje riedėjo dangumi su šventės dalyviais ir iš aukštai barstė kupinas rieškutes šilumos kiekvienam – mažam ar dideliam.

Vaikų laukė edukacinės programos, jas rengė UAB ,,Sumanus pasaulis“, VšĮ ,, Kūrybos ir užimtumo stuba“, Kačerginės daugiafunkcio centro sveikatingumo specialistai. Suaugusiuosius viliojo romantiškas kurorto skrybėlaičių paradas, žaisminga retro ,,Foto studija“. Visus užbūrė šaunių vakaro svečių – ,,Alytaus miestelėnų“ valsai ir fokstrotai, skambant Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko melodijoms.

Bendrystės gija nusidriekė apie kaitrų Joninių laužą. Sodri ąžuolo vainikų žaluma papuošė Janinų ir Jonų krūtines. Visus nuo žemės pakėlė ir į šokio sūkurį įsuko Kačerginės liaudiškos muzikos kapela ,,Nemuno vingis“, vadovaujama Vytauto Brušniaus, bei jaunimo muzikinė grupė ,E.G.O.

Renginio organizatoriai – Kauno r. Kačerginės daugiafunkcis centras ir Kačerginės seniūnija palinkėjo, kad sužibusi rytmečio rasa kiekvienam suteiktų stiprybės puoselėti nuostabaus kurortinio kampelio ant Nemuno kranto tradicijas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos