Karantinas pratęstas iki vasaros, tačiau švelninamas jo režimas

Ketvirtadienį Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės 31 d. 24.00 val., tačiau sušvelnino karantino režimą bei patvirtino verslų atvėrimo planą.

Atsižvelgiant į SAM pasiūlymus, numatyta, kad asmenims, persirgusiems COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenims, paskiepytiems Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina pagal skiepijimo schemą, kitaip tariant, imunitetą turintiems asmenims galės būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu kitiems asmenims.

Nuo balandžio 22 d. leista rengti asmenines šventes uždarose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą, taip pat šventes atvirose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą.

Taip pat nuo balandžio 22 d. leisti, kad transporto priemonėse, viešose vietose vienu metu galėtų būti ne daugiau kaip 10 žmonių, turinčių imunitetą, leisti ne daugiau kaip 10 imunitetą turinčių asmenų artimus kontaktus, leisti ekskursijas atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 imunitetą turinčių asmenų, leisti imunitetą turintiems asmenims lankyti gyventojus visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose bei asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientus.

Vyriausybė leido nuo kitos savaitės duris atverti prekybos centrams, kino teatrams, mažiems renginiams lauke ir viduje, lauko kavinėms.

Verslų atvėrimo planas

Balandžio 19 d.

 • Parduotuvės, esančios prekybos centruose, jūrų ir oro uostų terminaluose
 • Kino teatrai, kino klubai
 • Teatrai, kitos profesionaliojo scenos meno įstaigos (iki 150 žmonių)
 • Maži renginiai lauke ir viduje (iki 150 žmonių)

Balandžio 22 d.

 • Lauko kavinės (darbo laikas nuo 7 iki 21 val.)
 • Kavinės jūrų ar oro uostuose
 • Ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų
 • Patalpų nuoma organizuoti asmeninėms šventėms   

Balandžio 26 d.

 • Sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų paslaugos
 • Grupinės treniruotės
 • Baseinų ir pirčių paslaugos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams)
 • Baseinų paslaugas  vykdant neformalųjį vaikų švietimą

Gegužės 3 d.

 • Visos iki šiol uždarytos turgavietės 

SVARBU: Savaitgaliais bus draudžiama veikti daliai prekybos centruose esančių parduotuvių. Draudimas negalios toms parduotuvėms, kurios iki šiol galėjo veikti (turinčios atskirą įėjimą iš lauko pusės, taip pat parduotuvėms, kurių veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, laidojimo reikmenų pardavimas, bei vaistinėms).

Draudimas veikti savaitgaliais nebus taikomas taip pat parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: