Karantinas pratęstas, tačiau švelnėja ribojimai

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad Lietuvoje iki birželio 30 d. būtų pratęstas karantinas. Taip pat valdžia nutarė dar labiau švelninti karantino ribojimus, kurie įsigalios nuo birželio 1 d.

Nežymiai pakoreguota kaukių dėvėjimo tvarka, numatytos kelios išimtys: kaukių dėvėti nereikia vaikams, dalyvaujantiems vaikų stovyklose, taip pat kaukių galės nedėvėti visi asmenys atvirose erdvėse, kai šalia nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Vyriausybė nutarė keisti ir sąlygas dėl asmenų būriavimosi, asmeninių švenčių, artimų kontaktų.

Nuspręsta, kad privačiose ir viešose uždarose vietose asmenų kontaktai bus ribojami iki 10 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių, o atvirose vietose asmenų skaičius neribojamas. Laidotuvėse uždarose erdvėse galės dalyvauti iki 50 asmenų. Kai kartu būna tik asmenys, turintys galimybių pasą, jų skaičius nebus neribojamas.

Jau nuo birželio 1 d. kavinėse bus galima lankytis iki 24 val., duris atvers ir naktinės pasilinksminimo vietos. Naktiniams klubams veikti bus galima nuo 7 iki 24 val. Lankytis naktiniuose klubuose galės tik asmenys, turintys galimybių pasą. Sušvelninti ribojimai ir renginiams.

Renginiai be galimybių paso:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Renginiai su galimybių pasu:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes;

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse, kai renginyje dalyvauja tik asmenys, atitinkantys šio nutarimo 18 punkte nurodytus kriterijus, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių.

Vyriausybė taip pat ritarė, kad asmenys be galimybių paso nuo birželio 1-osios galės grįžti į biurus ar kitas darbo vietas, laikydamiesi operacijų centro vadovo apibrėžtų reikalavimų. Iki šiol tokią galimybę turėjo tik turintieji galimybių pasą.

Nutarta, kad keliaujant autobusais nebereikės laikytis 1 metro atstumo. Keliaujant keleiviniu transportu reguliariaisiais maršrutais mieste ar tarp miestų nebebus ribojamas sėdimų ar stovimų vietų skaičius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: