Kariai ir motosporto meistrai rengia įspūdingą pasirodymą Kačerginėje

Parodomoji karinė operacija, šarvuočių „M113“ lenktynės, sraigtasparnio „Mi8“ ir haubicos „M50“ pristatymas, pasivažinėjimas karišku „Hammer“, bepiločių reaktyvinių lėktuvų modelių pasirodymai, ginklų paroda ir daug kitų įdomybių bus galima pamatyti birželio 8 d. Kačerginės Nemuno žiede.

Kariuomenės ir visuomenės dieną „Karo logistų proveržis 2019“ rengia LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Nacionalinis žiedas“.

Įvairiose Kauno rajono vietose kariai pasirodys jau birželio 3-iąją: penkias dienas Kačerginės, Ringaudų, Domeikavos, Raudondvario, Batniavos seniūnijose vyks bataliono pratybos.

Birželio 8 d. (šeštadienį) kariai lauks gyventojų Kačerginėje, Nemuno žiedo lenktynių trasoje. Ne vieni, o su garsiais automobilių sporto meistrais, šalies ir tarptautinių varžybų čempionais bei prizininkais.

„Pratybos yra skirtos šauktiniams kariams, kurie baigia tarnybą ir netrukus sugrįš į civilį gyvenimą. Turime ir kitų tikslų. Mes taip pat siekiame visuomenei pristatyti mūsų logistikos batalioną, kuris yra unikalus savo technika ir galimybėmis teikiant logistinę paramą manevriniams vienetams“, – kalbėjo Vytenio bataliono vadas plk. ltn. Julius Gaižauskas.

Šventės sumanytojas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad tokie renginiai yra svarbūs visiems. „Į šventę kviečiame ateiti šeimas. Ir ne tik pramogauti – buvimas su kariais padės suprasti, kokios yra mūsų pamatinės vertybės ir kaip svarbu būti pasirengus ginti savo valstybę“, – kalbėjo meras.

Besirenkantys į šventę žiūrovai jau nuo 12 valandos galės stebėti karių judėjimą ir drifto meistrų treniruotę. 13 val. iš automatinių ginklų „M14“ driokstelėjusios salvės skelbs renginio pradžią ir įtvirtintos pozicijos (bunkerio) šturmą.

Vėliau seks Europos drifto čempionato dalyvių suktukai aplink šarvuotį. Džiugas ir Justas Kazakevičiai, Ramūnas Čapkauskas, kiti ralio ir motokroso meistrai surengs slalomą tarp karinės technikos.

Dar vienas unikalus pasirodymas – Vytenio bendrosios paramos ir logistikos bataliono karių triukai ant skersinių.

14 valandą iš sraigtasparnio išsilaipinęs karių būrys surengs kovinės savigynos pasirodymą.

Daug teigiamų emocijų turėtų sukelti ir pirmą kartą Nemuno žiedo trasoje planuojamos šarvuočių „M113“ lenktynės. Susirinkusieji taip pat turės galimybę pamatyti, kaip danguje manevruoja bepiločių naikintuvų modeliai.

Visus pasirodymus vainikuos XVIII amžiaus patrankos šūvis. Manoma, kad ši patranka buvo naudojama 1794 m. Tado Kosciuškos sukilime.

Maždaug nuo 15 val. žiūrovai galės dar aktyviau įsisukti į pramogų sūkurį: apžiūrėti vadavietę, ginklų bei karinės technikos parodą, sudalyvauti virvės traukimo varžybose, pasvaidyti kovinę granatą, pasivažinėti „Hammer“, pasivaišinti kareiviška koše. Norintieji galės maskuotis kareiviškais dažais, fotografuotis su ginklais, užduoti rūpimus klausimus apie karinę tarnybą.

Šventę užbaigs folkroko grupės „Thundertale“ koncertas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos