Auga pasitikėjimas Kauno apskrities policijos pareigūnais

Visuomenės pasitikėjimas Kauno apskrities policija praėjusiais metais buvo 2 proc. didesnis nei bendras Lietuvoje ir siekia net 77 proc. Tai ataskaitiniame Kauno apskrities policijos veiklos pristatyme konstatavo laikinai Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

Kauno apskrities policija 2019 m. gavo 134 719 pranešimų apie galimus teisės pažeidimus. Tai beveik 20 tūkst. mažiau nei prieš tai buvusiais metais. Policijos elektroninių paslaugų sistemoje užregistruota per 10 000 pranešimų (net 46 proc. daugiau nei 2018 m.). Aktyviausiai šia sistema naudojosi Kauno miesto, Kauno rajono ir Jonavos rajono gyventojai.

„Beveik 8 proc. sumažėjo vagysčių, lyginant su prieš tai buvusiais metais, 14 proc. sumažėjo fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo atvejų. Taip pat sumažėjo ir kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimų. Tačiau pastebimas sukčiavimo bei neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti atvejų augimas“, – kalbėjo laikinai Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

Jis pastebėjo, kad mažėja registruotų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius Kauno apskrityje. Pernai šis skaičius sumažėjo 6 proc. Ištirtų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius išlieka panašus – apie 70 proc.

2019 m. vykdyta beveik 3500 įvairių prevencinių priemonių, į kurias aktyviai įsitraukia ir pačios bendruomenės. Per metus įsteigta 58 saugios kaimynystės grupės. Saugios kaimynystės iniciatyva Kauno apskrityje vienija per 30 tūkst. gyventojų, padeda pareigūnams sumažinti vagysčių, įsilaužimų, sukčiavimo ar KET pažeidimų skaičių. Gyventojų saugumo jausmą didinančią aplinką Kauno rajone padeda kurti bendrai savivaldybės ir policijos rėmėjų vykdoma programa „Saugus Kauno rajonas“.

„Žmonių saugumas yra didžiausia vertybė. Ir tai negali būti tik policijos reikalas. Dirbdami vienoje komandoje ir bendradarbiaudami galime padaryti daugiau. Bendri projektai padeda kurti saugesnį ne tik rajoną, bet ir visą regioną“, – teigė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

2020 metais svarbiausias Kauno apskr. VPK veiklos tikslas – tolesnis gyventojų saugumo jų gyvenamojoje aplinkoje didinimas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: