Kauno rajonas Mokslo ir žinių šventę pasitinka įkurtuvėmis

Rugsėjo 1 d. Raudondvaryje ir Akademijoje duris atvers pradinės mokyklos. Neveronių gimnazijos ir Jonučių progimnazijos moksleiviai galės džiaugtis atnaujintais stadionais, didelės permainos vyksta kitose pakaunės ugdymo įstaigose.

Apie svarbiausius Kauno rajono švietimo iššūkius buvo kalbama ugdymo įstaigų vadovų konferencijoje, kuri įvyko atnaujintoje Piliuonos gimnazijoje.

 „Esame sparčiai auganti savivaldybė. Plėtra džiugina, bet kartu kelia ir daug iššūkių, nes reikia nuolat optimizuoti ugdymo įstaigų tinklą. Suprantame, kad be šiuolaikinės švietimo sistemos tauta neturi ateities, todėl ketiname atnaujinti visas rajono mokyklas, sporto aikštynus, stadionus“, – kalbėjo meras Valerijus Makūnas, pabrėždamas, kad švietimas Kauno rajone jau daugiau kaip dešimtmetį yra prioritetinė sritis, kuriai skiriama lėšų dalis sudaro net 59 proc. viso savivaldybės biudžeto.

Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius pristatė naujus mokyklų vadovus ir sakė, kad iš viso šiais mokslo metais rajono ugdymo įstaigose mokysis 9 tūkst. 856 mokiniai, iš jų daugiau kaip tūkstantis – pradinukai.

Mokinių skaičius ypač padidėjo Domeikavos (152) ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijose (76).

Bene didžiausių permainų sulaukė Raudondvario bendruomenė. Anelės ir Augustino Kriauzų pradinė mokykla įsikurs Instituto gatvėje. Daugiau kaip už du milijonus eurų rekonstruotame pastate bus 13 klasių komplektų, po vienu stogu veiks Garliavos meno mokyklos filialas. Šiemet Raudondvario pradinėje mokysis daugiau kaip 300 moksleivių.

Sparčiai rekonstruojamas ir Vyturių gatvėje esantis Raudondvario vaikų lopšelis-darželis, kurio atnaujinimo darbams jau skirta beveik ketvirtis milijono eurų.

Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu įsteigta dar viena ugdymo įstaiga – Akademijos pradinė mokykla-darželis „Gilė“, kur šį rugsėjį į klases ateis taip pat daugiau kaip 300 pradinukų. Buvusio bendrabučio patalpų pritaikymo ugdymo įstaigai projekto vertė – beveik milijonas eurų.

Jonučių progimnazijos ir Neveronių gimnazijos bendruomenės naujuosius mokslo metus pasitiks atnaujintuose stadionuose. Pradėti Neveronių gimnazijos rekonstrukcijos projektavimo darbai. Suprojektuotas ir jau kitais metais turėtų būti įrengtas pilnų matmenų stadionas šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos.

Etapais atnaujinama Šlienavos pagrindinė mokykla. Šios ugdymo įstaigos erdvėms modernizuoti jau skirta 350 tūkst. eurų. Tolesnei mokyklos rekonstrukcijai savivaldybė planuoja skirti dar 3 mln. eurų. Pagal parengtą projektą bus pastatyta nauja sporto salė, valgykla, patalpos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms.

Šią vasarą prasidėjo Ilgakiemio pradinės mokyklos atnaujinimo darbai. Projektą, kurio vertė siekia beveik pusę milijono eurų, planuojama užbaigti 2020 metais.

Kauno rajono savivaldybė ieško investuotojų dar kelioms ugdymo įstaigoms pertvarkyti ir modernizuoti. Šalia Zapyškio pagrindinės mokyklos numatyta pastatyti sporto salę su patalpomis technologijų kabinetams (vertė 1,95 mln. eurų). Statybininkų laukia Kačerginės pradinės mokyklos atnaujinimo ir rekonstrukcijos projektas (vertė 2,9 mln. eurų).

Augančioje Mastaičių gyvenvietėje suprojektuotas daugiafunkcis centras su pradine mokykla, vaikų darželiu ir laisvalaikio sale (5,93 mln. eurų). Vyksta Ramučių kultūros centro (su pradine mokykla) projektavimo darbai ir viešojo pirkimo procedūros (923 tūkst. eurų).

Užliedžiuose taip pat numatytas daugiafunkcis centras su pradine mokykla, laisvalaikio sale ir vaikų darželiu.

 

**

 

Rugsėjo 1-oji Kauno rajone

 

10 val. – Akademijos pradinės mokyklos „Gilė“ atidarymas (Studentų g. 3, Akademija)

12 val. - Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokykos atidarymas (Instituto g. 20, Raudondvaris)

13 val. – Mokslo ir žinių šventė bei nemokamas koncertas Raudondvario dvare. Kviečiamos visos Kauno rajono ugdymo įstaigų bendruomenės

 

Kitose Kauno rajono mokyklose Mokslo ir žinių šventė vyks rugsėjo 2 d.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: