Kauno rajonas sporto kartelę kelia aukštyn

„Projekto pradžia rodo sėkmės požymius“, – kalbėjo Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos direktorė Valė Urbelienė, apžvelgdama ketverius mėnesius veikiančios 5D sustiprinto fizinio ugdymo (sportinės) klasės rezultatus.

Mokslas pirmoje vietoje

Į klasės prisistatymą su dovanomis atvyko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas, Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Lietuvos karatė federacijos prezidentas Alfonsas Valuntonis, Kauno rajono FK „Hegelmann Litauen“ direktorius Darius Šumauskas, FK „Garliava“ vadovas Henrikas Grigas, treneriai, mokytojai.

V.Urbelienė pasidžiaugė, kad pagal mokymosi pasiekimus tarp keturių penktųjų klasių sportinė klasė yra antra. „Mitas, kad sportuojantys vaikai nesimoko, bėga iš pamokų, yra agresyvūs. Su mokiniais ir jų tėvais sutarėme, kad mokslas yra pirmoje vietoje, šio principo ir laikomės“, – pabrėžė direktorė.

Sportinę klasę lanko 26 moksleiviai: 17 berniukų ir 9 mergaitės. Didžiąją kolektyvo dalį sudaro Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos auklėtiniai, 11 atėjo iš kitur, tarp jų 4 iš Kauno miesto mokyklų.

Daugiausiai susidomėjimo susilaukė futbolas, kurio treniruotes lanko 14 vaikų. Futbolo kamuolį galima gainioti šalia mokyklos esančiame naujajame stadione arba treniruočių aikštelėje.

Likusieji sportinės klasės mokiniai pasirinko Garliavoje tvirtas tradicijas turintį rankinį arba karatė. Moksleivius treniruoja trys patyrę šių sporto šakų specialistai.

Projektas bus tęstinis

Vaikai mokosi pagal pilną ugdymo programą, fiziniam ugdymui skiriamos 4 savaitinės pamokos. Treniruotės dažniausiai vyksta nuo 16 iki 18 val. Sportuojančių vaikų maitinimą finansuoja Kauno rajono savivaldybė, o pamokų ruošą prižiūri mokytojas.

Sportininkai dalyvauja ne tik rajono lygio, bet ir nacionaliniuose, tarptautiniuose turnyruose. Pavyzdžiui, Arminas Maziliauskas yra daugkartinis šalies čempionas ir jau gali didžiuotis mėlynu karatė diržu.

V.Makūnas akcentavo, kad sportinių klasių kūrimą ir veiklą reikėtų grįsti moksliniais tyrimais ir pabrėžė būtinybę bendradarbiauti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos sporto universitetu, įvairių sporto šakų federacijomis. Psichologo konsultacijas, pasak mero, sportinei klasei galėtų teikti Garliavoje įsikūrusi Kauno rajono pedagoginė psichologinė tarnyba.

Kauno r. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sportui Arūnas Talalas sakė, kad kiekvienais metais Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje bus formuojama po vieną sportinę klasę, o ateityje tos klasės galės būti perkeltos ir į Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją.

Kuria sporto infrastruktūrą

Garliavos sporto centras, atnaujinti Akademijos, Vilkijos, Ežerėlio, Garliavos, Jonučių, Linksmakalnio, Neveronių, Babtų, Čekiškės, Zapyškio stadionai, Raudondvario sporto aikštynas, Čekiškės kordinių automobilių lenktynių trasa – tai per pastarąjį dešimtmetį Kauno rajone sukurta sporto infrastruktūra.

V.Makūnas patikino, kad ateityje sporto infrastruktūros kūrimui Kauno rajone bus skiriama dar daugiau dėmesio.

Netrukus įvyks Karmėlavos stadiono įkurtuvės, o kitąmet atsiras dar keli svarbūs objektai: bus renovuotas Mastaičių baseinas, pastatytos naujos sporto salės Šlienavoje, Kačerginėje ir Zapyškyje. Raudondvaryje turėtų atsirasti nacionalinius reikalavimus atitinkantis stadionas su tribūnomis ir persirengimo patalpomis. „Mastaičiuose kartu su Lietuvos policijos mokykla puoselėjame idėją pastatyti dengtą regbio-futbolo maniežą, kuris sudarytų sąlygas sportuoti ištisus metus“, – ateities planais dalijosi meras.

Dėmesys futbolui

Po renginio LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius su meru V. Makūnu aptarė futbolo plėtros regione klausimus. „Kauno rajonas yra sparčiai augantis ir futbolą mylintis kraštas – tai matome iš kuriamų aukšto lygio infrastruktūros projektų, kurių ateityje tik daugės.  Kalbėjome, kaip federacija galėtų prisidėti prie šios infrastruktūros projektų ir futbolo populiarinimo regione,“ – sakė LFF generalinis sekretorius.

Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda rungtyniauja A lygoje, o kita Kauno rajono komanda – FK „Garliava“ iškovojo teisė žaisti LFF pirmoje lygoje. Vilkija garsėja stipria merginų komanda.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos