Kauno rajonas – tarp žaliausių šalies savivaldybių

Naujienų portalas 15 min paskelbė 2021 m. žaliųjų savivaldybių reitingų lentelę, kurioje Kauno rajonas užėmė septintą vietą, nusileisdama tik šalies kurortams ir Lazdijų r. savivaldybei.

Šios lentelės sudarytojai nevertino savivaldybių pagal turimus miškus, parkus, vandens telkinius ir kitus gyvosios gamtos kriterijus, o daugiausiai kreipė dėmesį į nuveiktus darbus aplinkosaugos srityje. Tai daugiabučių renovacija, elektra varomų automobilių skaičius, biokuro dalis centriniame šildyme, tarša iš stacionarių objektų, dviračių takų ilgis, surūšiuotų atliekų kiekis, elektromobilių įkrovos stotelių ir elektrą gaminančių vartotojų skaičius.

Lyderė Birštono savivaldybė surinko 531,2 taško, antroje vietoje liko Palanga (416), trečioje Druskininkai (406), ketvirtoje Neringa (353,5), penktoje Trakų r. sav. (337,5), šeštoje Lazdijų r. sav. (331,1), septintoje Kauno r. sav.(323,1).

Lentelės gale atsidūrė Šalčininkų (160,2), Mažeikių (151) ir Pagėgių savivaldybės.

Reitingų sudarytojai pripažįsta, kad dalis kriterijų buvo palankesni populiariems kurortams, nes čia kuriama infrastruktūra ne tik gyventojams, bet ir turistams, šiam tikslui valstybė skiria daugiau lėšų.

Pagal elektros gamintojų skaičių Kauno r. savivaldybė atsidūrė trečioje vietoje, po Vilniaus r. sav. Ir Šilutės sav.

Kol kas tik 2,10 proc. pakaunės gyventojų važinėja elektrinėmis transporto priemonėmis. Pagal šį rodiklį Kauno rajonas yra devinta savivaldybė šalyje. Gausiausiu elektromobilių ūkiu gali pasigirti Neringa (5,79), Vilniaus miestas (5,30) ir Vilniaus r. (2,95).

Aukštesnę vietą lentelėje Kauno rajonui sukliudė ir vidutiniški daugiabučių renovacijos tempai – 26-ta vieta tarp 60-ties savivaldybių.

Didieji miestai į žaliųjų savivaldybių dešimtuką nepateko. Geriausiai pasirodęs Panevėžys užėmė 15 vietą, Vilnius 21, Šiauliai 22,- Alytus 26, Kaunas 38, Klaipėda 41.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos