Kauno rajonas vienu užmoju stato keturis objektus

Mastaičių pradinė mokykla su darželiu, modernizuotas baseinas, Zapyškio pagrindinės mokyklos priestatas ir Kačerginės pradinė mokykla su sporto sale – visus šiuos objektus Kauno rajono savivaldybė stato pagal viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) modelį. Ir visi jie turi būti užbaigti jau šiemet.

Penktadienį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas su komanda lankėsi statybvietėse, apžiūrėjo darbų kokybę ir tarėsi su darbus vykdančios UAB „Conresta“ atstovais.

„Kalbėdami apie švietimo objektus negalime vadovautis tik šios dienos realijomis, o turime žiūrėti į ateitį“, pabrėžė meras. Jo teigimu, ne tik pastatai, bet ir įranga, baldai turi būti šiuolaikiški.

Mastaičių baseinas ir pradinė mokykla su darželiu bus sujungti, šalia – Lietuvos policijos mokyklos valdos, todėl diskutuota kaip šias gretimybes atriboti. „Vaikams privalome užtikrinti saugumą, todėl reikia įrengti tvorą, vaizdo stebėjimo kamerų. Policijos mokyklos bendruomenė irgi turi jaustis patogiai“, kalbėjo V. Makūnas.

Kitas uždavinys – nuspręsti kaip funkcionuos pastatytos įstaigos, koks bus jų valdymas.

V.Makūnas pabrėžė, kad tai pirmasis VPSP švietimo infrastruktūros projektas Lietuvoje, todėl jį svarbu įgyvendinti itin atsakingai.

„Tikiu, kad šis pavyzdys paspartins švietimo infrastruktūros tobulinimo procesą visoje šalyje. Juo labiau, kad Vyriausybė teigiamai vertina tokį finansinės inžinerijos modelį“, – pritarė „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Minėti darbai vyksta pagal privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė VPSP sutartį, kurioje fondas iki 2022 metų pabaigos įsipareigojo atnaujinti arba pastatyti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje. Projektui įgyvendinti paskirta bendrovė "Nullus". Statybų darbus atlieka generalinis rangovas UAB „Conresta“. Pastatų priežiūra ir aptarnavimu valdymo laikotarpiu rūpinsis administravimo įmonė SOL Baltics“.

Parengiamieji šio projekto darbai vyko nuo 2018 metų, kai Kauno rajono savivaldybės taryba priėmė atitinkamą sprendimą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: