Kauno rajone – pusšimtis olimpiadų nugalėtojų

Besibaigiančių mokslo metų paskutinėmis gegužės dienomis gabiausi Kauno rajono mokiniai su tėveliais ir mokytojais susirinko į Garliavos meno mokyklą. Joje vyko Kauno rajono mokinių mokomųjų dalykų olimpiadų nugalėtojų pagerbimas ir apdovanojimai. 

Svečius, atvykusius į iškilmingą ceremoniją, prie Garliavos meno mokyklos durų pasitiko pučiamųjų orkestras. Renginį vedė Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos moksleivės Goda Bužavaitė ir Medeina Kalasauskaitė. Meniniu pasirodymu renginį pradėjo solistė Elija Vaitulionytė, jai akomponavo mokytoja Goda Palskytė.

„Didelis džiaugsmas, kad Kauno rajone yra tiek daug gabių vaikų. Šiandien tai įrodo jų gražūs pasiekimai,“ – sveikindamas olimpiadų nugalėtojus kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. 

Per 2017–2018 mokslo metus Švietimo centro specialistai kartu su metodiniais būreliais organizavo 22 įvairių dalykų olimpiadas, jose dalyvavo 832 rajono mokiniai.

49 mokiniai iš šešiolikos mokyklų tapo rajono mokinių mokomųjų dalykų olimpiadų pirmų vietų nugalėtojais. Jiems meras V. Makūnas įteikė apdovanojimus už puikius pasiekimus humanitarinių mokslų, technologinio, socialinio, gamtamokslio ugdymo, matematikos ir menų dalykų srityse.

14 gabiausių mokinių per šiuos metus buvo pakviesti dalyvauti respublikos olimpiadose.

Daugiausia pirmų vietų rajono olimpiadose iškovojo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, Garliavos Jonučių gimnazijos, Babtų gimnazijos ir Vilkijos gimnazijos mokiniai.

Du mokiniai užėmė pirmas vietas iš trijų dalykų, tai – Marija Duchovskytė, jai puikiai sekėsi fizikos, biologijos ir matematikos olimpiadose ir Domantas Greblikas – pirmas vietas užėmęs lietuvių kalbos, geografijos ir matematikos olimpiadose. Donatas Budzeika, Nortė Karaliūtė ir Augustė Pikelytė pirmomis vietomis džiaugėsi laimėję po dvi rajono olimpiadas. 

Marijai Duchovskytei, Akvilei Bulotaitei ir Domantui Greblikui apdovanojimų diena buvo dviguba šventė. Kauno rajono meras mokiniams įteikė Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondo prizus. Fondas veikia jau dešimtus metus ir remia mokslui, menui bei sportui gabius vaikus.  

„Puikiais rezultatais įrodėte, kad gerai mokytis galima gyvenant mažoje bendruomenėje, lankant nedidelę mokyklą. Geri rezultatai yra Jūsų sunkaus darbo saldūs vaisiai,“ – pabrėžė V. Makūnas. 

Jaunuosius talentus ruošė 46 Kauno rajono mokytojai. Šventėje jie taip pat pasveikinti ir apdovanoti. „Kauno rajonas didžiuojasi, kad turi puikių pedagogų, kurie paruošia jaunuosius talentus. Tikiu, kad vieną dieną jaunoji karta išaugins dar didesnį būrį įvairių konkursų ir olimpiadų nugalėtojų“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė.

Šventinę nuotaiką palaikė jaunieji muzikos talentai: fortepijoninį duetą „Valsas“ atliko Elžbieta Petrauskaitė ir Ugnė Zumaraitė, akordeonistų duetas „Po Paryžiaus dangum“ skambėjo grojant Algirdui Vaičaičiui ir Arnui Grabliauskui, o fortepijono trio „Tango Triana“ sugrojo Matas, Ernestas ir Venesa. Šventę vainikavo grupė „Baltos varnos“ skambant gyvai muzikai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos