Kauno rajono savivaldybė planuoja naują biudžetą ir darbus

Kauno rajono savivaldybės vadovai džiaugiasi gerais praėjusių metų biudžeto rodikliais ir artimiausiu metu ketina pateikti visuomenei 2017-ųjų metų biudžeto projektą, kurį vėliau tvirtins Taryba.

Praėję metai Kauno rajono savivaldybei buvo finansiškai sėkmingi. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjas Arūnas Milius informavo, kad suplanuotas biudžetas viršytas daugiau nei 767 tūkst. Eur, o valstybės numatytą planą savivaldybė viršijo beveik 5 mln. Eur.

Gavus viršplaninių lėšų, biudžetas buvo tris kartus tikslintas ir pasiekė 62 mln. Eur. Pagal surinktas pajamas Kauno rajono savivaldybė buvo dešimta šalyje.

Didžiausią biudžeto dalį sudarė gyventojų pajamų mokestis – apie 30 mln. Eur. Kaip ir ankstesniais metais teko skolintis, tačiau bendras savivaldybės įsiskolinimas sumažėjo 8,2 proc.

Pernai 11,6 proc. padidėjo lėšos švietimo sričiai, ypač daug investuota į naujų darželių statybą arba pritaikymą ikimokykliniam ugdymui. Savivaldybei per metus pavyko įsteigti net 22 naujas ikimokyklinio ugdymo grupes, į kurias priimta apie 400 vaikų.

Vijūkuose (Užliedžių sen.) nupirktas ir įrengtas 7 grupių vaikų darželio pastatas. Akademijoje, buvusiame ASU bendrabutyje, rekonstruotas antras aukštas, kuriame įsikūrė Noreikiškių vaikų darželio „Ąžuolėlis“ filialas. Atnaujintos 25 ikimokyklinio ugdymo įstaigų žaidimo aikštelės, aptvertos mokyklų teritorijos.

Daug dėmesio skirta gyventojų saugumui. Savivaldybės lėšomis vieniši seneliai buvo aprūpinti saugumo pulteliais, policijai nupirktas automobilis su modernia greičio matavimo įranga.

Keliams tvarkyti, apšvietimui, eismo saugumo priemonėms ir pervežimo lengvatoms skirta net 45 proc. daugiau lėšų nei 2015 m.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad planuojant  2017 metų biudžetą prioritetinėmis sritimis išliks švietimas, kultūra, socialinė apsauga ir gyventojų saugumas.

Šiemet Domeikavoje iškils šiuolaikinis gimnazijos priestatas su laisvalaikio sale ir technologijų kabinetais. Prasidės Piliuonos gimnazijos ir Zapyškio pagrindinės mokyklos rekonstrukcijos darbai. Čekiškės gimnazijos irgi laukia džiugios permainos. 

Buvusį Žemės ūkio inžinerijos pastatą Raudondvaryje Savivaldybė planuoja pritaikyti pradinei mokyklai.KRS inf.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: