Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka švenčia 65-metį

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir 30 jos padalinių jau 65-erius metus darniai įsilieja į Kauno rajono kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą. Ta proga, į Garliavoje įsikūrusį pastatą su virš įėjimo kabančiu užrašu „Daugiau negu biblioteka“ susirinko įstaigos darbuotojai, Kauno rajono savivaldybės vadovai bei svečiai.

„Simboliška, kad 65 gyvavimo metus skaičiuoja ne tik viešoji biblioteka, bet ir visas Kauno rajonas. Tai yra ilgas kelias, kuris visiems daug davė ir daug paliko“, – kalbėjo Kauno rajono viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė.

Meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad šioje bibliotekoje įgyvendinami drąsūs technologiniai sprendimai, puoselėjamas ir šiuolaikiškai pristatomas krašto kultūros paveldas, teikiamos turiningo laisvalaikio paslaugos. „Patikinu, kad savivaldybė ir toliau dės pastangas į saugių ir modernių aplinkų kūrimą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, oresnį darbo užmokestį ir žmonėms, kurie ateina į šias įstaigas, kokybišką paslaugų suteikimą“, – teigė V. Makūnas.

Meras kartu su Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Černiauskiene ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėju J. Petkevičiumi įteikė plaketę už ilgametį darbą ir svarų indėlį puoselėjant bibliotekų pažangą ir kultūrą Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Irenai Viktorijai Stančiauskienei. Dar 14 bibliotekininkių, dirbančių įvairiuose padaliniuose, sulaukė padėkos raštų.

LR Seimo narė Raminta Popovienė, Paramos ir labdaros fondo direktorė Aurelija Makūnienė bei Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė pastebėjo, kad viešoji biblioteka puikiai susitvarko su vis labiau skaitmenizuoto pasaulio keliamais iššūkiais ir randa būdų, kaip pasiekti bet kokio amžiaus žmogų.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau daugiau kaip dešimtmetį aktyviai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose projektuose, kurie padeda sudaryti sąlygas gyventojams naudotis informacinėmis technologijomis bibliotekose. 2020 m. biblioteka gavo aukščiausią respublikinio projekto ,,Prisijungusi Lietuva‘‘ įvertinimą – „Biblioteka – skaitmeninio raštingumo mokymų lyderė“. Per 2019 – 2020 m. šiame projekte 11 mūsų rajono bibliotekininkų - lektorių apmokė informacinių technologijų pradmenų beveik 2 tūkst. žmonių. Pagynės vyr. bibliotekininkė Gabija Ščiukauskaitė pateko tarp 10 geriausių Lietuvos skaitmeninių konsultantų – lektorių.

Viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose per metus apsilanko per 200 tūkst. lankytojų. Čia dirbantys 53 kvalifikuoti bibliotekininkai aptarnauja per 13 tūkst. nuolatinių skaitytojų. Gražiai įrengtose patalpose sukaupta daugiau kaip 270 tūkst. vnt. dokumentų.

Paslaugų programa įvairi – nuo kūrybinių renginių, susitikimų, meno parodų iki interaktyvių edukacinių užsiėmimų, virtualių, kilnojamųjų parodų kūrimo, kino filmo peržiūrų, užimtumo klubuose ir dailės studijoje. Bibliotekoje patraukliai skleidžiama etninė kultūra padeda bendruomenei stiprinti ryšį su savo kraštu, pristatomos geriausios savo krašto kultūrinės vertybės.

Biblioteka yra viena iš skaitymo skatinimo lyderių Lietuvoje, o jos darbuotojai yra tapę ir skaitmeninės veiklos ugdytojais. Jų parengti projektai ir vykdomos veiklos suteikia rajono gyventojams išskirtinę pažinimo ir tobulėjimo galimybę saugioje ir jaukioje aplinkoje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: