Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas užbaigė šeštuosius metus

Šiemet šeštuosius mokslo metus Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas (TAU) užbaigė Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Į šventę senjorai susirinko iš 11 Kauno rajono seniūnijų. Joje dalyvavo universiteto prorektoriai, lektoriai, studentų artimieji. TAU rektorė Edita Žaromskienė bendruomenių atstovams įteikė studentų diplomus. Šiemet TAU baigė gausus būrys absolventų – jų buvo 200. Iš viso universitete studijuoja daugiau nei 600 studentų. Per 2017–2018 mokslo metus įvyko 120 paskaitų.

Studijuojančius ir universitetą baigusius senjorus atvyko pasveikinti Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis: „Džiugu šiandieną matyti besišypsančius veidus, užsimezgusias draugystes. Matau, kad tokia vyresnio amžiaus žmonių švietimo ir bendravimo forma pasiteisino.“ Direktorius pažadėjo, kad Kauno rajono savivaldybė stengsis užtikrinti šios prasmingos veiklos tęstinumą.

Nors šie mokslo metai TAU studentams baigėsi, tačiau rektorė E. Žaromskienė visiems uždavė namų darbą: per vasarą užauginti sodo gėrybių, o rudenį, prasidėjus mokslo metams, parodyti įamžintus namų darbo rezultatus. Kiekvienas senjoras gavo ir priemonę, po sėklų pakelį – moliūgų, morkų, burokėlių, krapų ir kitų.

Mokslo metų užbaigimo šventę vainikavo Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ meno kolektyvo pastatytas spektaklis „Ar Amerika pirtyje?“.

Kauno rajono švietimo centro direktorė Laimutė Ruzgienė, TAU įkūrėja, džiaugiasi, kad studentų gretos kiekvienais metais vis gausesnės: „Šiais metais turime tris kartus daugiau studentų negu pirmaisiais. Kai vieni studentai TAU baigia, pradeda mokytis kiti, o dažnas pasilieka sekančioms studijoms.“

Trečiojo amžiaus universitetas Kauno rajone veikia nuo 2012 m. Babtuose, Domeikavoje, Garliavoje, Lapėse, Kačerginėje, Karmėlavoje, Neveronyse, Raudondvaryje, Ringauduose, Vilkijoje, Zapyškyje. Penkiose seniūnijose įsteigti Sveikos gyvensenos ir dvasinio tobulėjimo, Namų ūkio ir aplinkosaugos, Menų ir literatūros TAU fakultetai.

Paskaitos vyksta kartą arba du kartus per mėnesį, o studijos trunka dvejus metus. Dažnas studentas jas tęsia antrą ar trečią kartą. Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai nesikartoja, todėl mokytis TAU galima visą gyvenimą.

Studentams organizuojami seminarai, konferencijos, disputai, kultūriniai ir sportiniai renginiai, konkursai, išvykos, vakaronės. Senjorai mokosi anglų kalbos, kuria rankdarbius darbščiųjų rankų būreliuose, dainuoja.

Universitete vyksta ne tik skaitomos paskaitos, diskusijos aktualiais klausimais, bet ir organizuojamos išvykos, kultūros, sporto renginiai, protų mūšiai.

Kai kurių grupių tikslas yra pasidalyti savo patirtimi su kitų kartų atstovais ir taip panaikinti atskirtį tarp skirtingo amžiaus žmonių. Kauno rajono TAU įkurtas siekiant skatinti vyresnių žmonių aktyvumą, užimtumą, dalyvauti visuomenės ir savarankiško gyvenimo srityse.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: