Kaune duris atvėrė Kazachstano garbės konsulatas

Penktadienį Kazachstano Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas Kaune, V. Putvinskio gatvėje, atidarė konsulatą ir pristatė Kazachstano garbės konsulą Kauno regionui Albertą Milinį.

Iškilmėse dalyvavo LR Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius, Kauno miesto ir rajono savivaldybių vadovai, kitų valstybių garbės konsulai, pramonininkai, žurnalistai. BLC verslo centre atidaryta Kazachstano fotografijų paroda.

„Lietuva ir Kazachstanas galėtų tapti svarbiais ekonominiais tiltais tarp Rytų ir Vakarų. Mūsų šalyje yra daug gamtinių išteklių, turime išvystytą žemės ūkį, norime stiprinti perdirbimo pramonę, todėl sudarome puikias sąlygas investuotojams“, - kalbėjo V. Temirbayevas.

A.Milinis pastebėjo, kad Kazachstanas pasižymi ne tik įspūdinga gamta, savita kultūra, žemės gelmių turtais, bet ir išskirtinio svetingumo žmonėmis. „Kauno regionas kazachams irgi įdomus, pirmiausia dėl savo geografinės padėties, gerai išvystytos logistikos, laisvosios ekonominės zonos“, - kalbėjo garbės konsulas.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad Kazachstano garbės konsulu tapo autoritetingas teisininkas, kuris jau nemažai nuveikė megzdamas dvišalius ryšius. Tarpininkaujant A. Miliniui, 2017 metais Lietuvoje lankėsi Šiaurės Kazachstano srities vicegubernatorius Ratmiras Achmetovas, kuris susitiko su vietos politikais, pramonininkų atstovais. Šių metų kovo 2–5 dienomis Kazachstane vyko tarptautinis verslo forumas, skirtas Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominiam bendradarbiavimui.

Devintos pagal plotą pasaulio valstybės strateginę, ekonominę ir politinę svarbą suvokia tiek kaimynės Rusija ir Kinija, tiek Europa ir JAV, siekiančios su šia šalimi glaudesnės partnerystės. Pasienyje su Kinija veikia laisvoji ekonominė zona, į kurią V. Temirbayevas kviečia ir Kauno regiono verslininkus.

Kazachstano privalumas – šalia esančios milžiniškos rinkos: Rusija, Kinija, Pietų Azija. Dar viena palanki aplinkybė čia investuoti – pigi darbo jėga.

Kazachstano eksportuojama produkcija – mineralai, geležis, plienas, nafta. Importuojama – mašinos, transporto įranga, prietaisai. Šalį apėmęs statybų bumas, kuris ypač juntamas sostinėje Nursultane.

Turistus vilioja vieni gražiausių pasaulyje Tian Šanio kalnai, laukinių upių slėniai, egzotiškos Kaspijos jūros pakrantės.

Kazachstane gerai žinomas Rimanto Benečio vardas – šis medikas padėjo kazachams įkurti šiuolaikinę kardiochirurgijos kliniką. Buvęs Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis darbuojasi Kazachstano nacionalinio medicinos universiteto vienu iš vadovų.

Kazachstano stepės nusėtos lietuvių tremtinių kaulais, į šią šalį vyksta ir misijos „Sibiras“ dalyviai.a

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: