Gimtadienis javų laukuose

„Jau prasidėjo javapjūtė. Jei ne jūs, tikriausiai būčiau pamiršęs savo gimtadienį“, – šypsojosi Rokų seniūnijoje gyvenantis ir su žmona Rasa ūkininkaujantis Seimo narys Kazys Starkevičius, pamatęs su gėlių puokšte ir dovanomis iš automobilio lipantį Kauno rajono merą Valerijų Makūną.

Liepos 23 dieną K. Starkevičiui sukako 65-eri. „Tai – brandžią patirtį ir didelius darbus žyminti sukaktis. Esate nuveikęs išties daug: vadovaudamas Kauno apskričiai, kurdamas Kauno laisvąją ekonominę zoną, formuodamas Lietuvos žemės ūkio politiką, atstovaudamas mūsų krašto žmonėms Seime. Tuo pat metu esate nuoširdaus žmogaus, draugiško kaimyno ir darbštaus ūkininko pavyzdys“, – kalbėjo meras.

Abu politikai aptarė strateginius regiono klausimus: Kauno oro uosto plėtros galimybes, transporto sistemos tobulinimą, europinės geležinkelio vėžės tiesimą.

K.Starkevičius darbuojasi Seimo Ekonomikos komitete, tačiau savaitgaliais skuba į Rokus pasidomėti, kaip žmonai Rasai sekasi valdyti ūkį.

Šį kartą irgi neapsieita be trumpos ekskursijos į šeimos ūkį. Jo pagrindą sudaro grūdinių kultūrų auginimas, tačiau Starkevičiai ypač didžiuojasi angusų veislės galvijų banda. Jaunos telyčaitės įkurdintos buvusios sovietų karinės bazės patalpose, o suaugusios karvės ganosi pievoje įrengtame aptvare.

Angusai – Škotijoje išvesta beragė galvijų veislė, pasižyminti greita branda ir ypatingo skonio mėsa. Veršiai užauga iki 1200 kg, ne ką mažesnės ir karvės.

Javapjūtė, pasak K. Starkevičiaus, šiemet prasidėjo neįprastai anksti – tam įtakos turėjo užsitęsusi kaitra. Šiluma greitai subrandino javus, tačiau kviečių derlius maždaug tona iš hektaro mažesnis, nei pernai, o rapsų byra net pusantros tonos mažiau.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: