Kelias į laisvę

Laisvė – tai mūsų pačių pasirinkimas, tai tvirta pozicija ir drąsa ją apginti.

Laisvė – tai atsakomybė už tuos, kurie yra čia ir dabar, už tuos, kurie gyvens ateityje.

Gegužės 14-ąją, Pilietinio pasipriešinimo dieną, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje vyko respublikinė I(9) – IV(12) klasių mokinių konferencija ,,Kelias į laisvę”.

Konferencijos dalyvius pasveikino Kauno rajono mero patarėjas dr. Antanas Bagdonas, gimnazijos direktorius, istorijos mokytojas ekspertas Vidmantas Vitkauskas. Buvo įdomu klausytis konferencijos svečio, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos lektoriaus dr. Dariaus Juodžio pagrindinio pranešimo ,,Jonas Žemaitis – Vytautas“.

Prasmingi mokinių darbai parodė, kad domimės savo kovotojais už valstybės laisvę, už žmogaus teises, kad didžiuojamės savo kultūriniu paveldu, gyvenamosios vietovės žmonėmis, jų veikla ir pasiaukojimu įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Išklausėme 12 pranešimų, juos ruošė ir pristatė 25 mokiniai. Ugdytiniams talkino istorijos ir lietuvių kalbos mokytojai. Ypač įdomūs ir originalūs buvo Kauno KTU gimnazijos atstovų pristatymas ,,Laisvės idėja Lietuvoje komunizmo įsitvirtinimo laikotarpiu“, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos moksleivių pristatymas ,,Amžiaus kelionė“, Prienų Žiburio gimnazijos mokinių tiriamasis darbas ,,Pasipriešinimo pavyzdžiai Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje“.

Konferenciją organizavo Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos istorijos mokytojos Elė Ilčinskienė, Jurgita Sipavičienė, Violeta Marija Vėjelytė. Tikimės, kad ši konferencija taps tradicine.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos