Seniūnai dėkoja su žiemos stichija padedantiems kovoti gyventojams

Šalį užklupusi pūga pridarė daug rūpesčių, kartu ji atskleidė Kauno rajono bendruomenės pilietiškumą: daugybė žmonių ne niurzgėjo dėl užpustytų kelių, o patys griebė kastuvus, seniūnams į pagalbą su savo technika atskubėjo ūkininkai.

Kauno rajoną kerta daugybė valstybinės reikšmės magistralių, už kurias atsakinga Susisiekimo ministerijai pavaldi įmonė „Kelių priežiūra“, todėl meras Valerijus Makūnas ir administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius sušaukė skubų pasitarimą su šios įmonės atstovais. Jų paprašyta skirti daugiau dėmesio pagrindinėms miestelių ir gyvenviečių gatvėms, šaligatviams, viešojo transporto stotelėms.

Vietinės reikšmės kelių priežiūra patikėta seniūnams, tačiau jų technikos ūkis nepajėgė susidoroti su didžiuliais sniego kiekiais, todėl teko pasitelkti bendruomenę. Praūžus pūgai, seniūnai socialiniuose tinkluose suskubo dėkoti savanoriams.

Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė pasakojo, kad į pagalbą atskubėjo keturratininkai, kurie nuvalė šalikeles ir pėsčiųjų takus. Valant sniegą talkino ir ūkininkas Jonas Lapinskas.

Garliavos apylinkių seniūnas Eimuntas Raugevičius gyrė ūkininką Antaną Maknevičių, kuris jau ne pirmą žiemą padeda prižiūrėti kelius.

Čekiškėje sniego kalnus stumdė trys traktoriai. Seniūnas Mečislovas Zavedskas dėkojo Stasiui Urlikiui ir Danui Laurinavičiui. Alšėnų seniūnė Indrė Dambauskienė – Alvydui ir Kęstučiui Bružikams.

Didelę teritoriją užimančioje Babtų seniūnijoje darbavosi Gražvydas Koženiauskas ir Jonas Simutis. Seniūnas Gediminas Pupinis džiaugėsi ir Justino Stočkaus pagalba.

Ežerėlio seniūnija dėkojo įmonės „Klasmann-Deilmann“ atstovams, kurie savo galinga technika greitai nuvalė gatves. Neliko nuošalyje ir vietos gyventojai, kurie nusikasė įvažiavimus, šaligatvius.

Taurakiemio seniūnė Danutė Glinskienė pasakojo, kad kartu su pagalbininkais teko tiesti pagalbos ranką ne vienam į žiemos spąstus pakliuvusiam gyventojui, skubėta gelbėti sniege įstrigusį keleivinį autobusą, valyti pravažiavimą greitosios medicinos pagalbos autobusiukui. Seniūnė už nesavanaudišką pagalbą tarė ačiū šio krašto ūkininkams Audriui Banioniui, Giedriui ir Kazimierui Martovičiams, Vingaudui Dambrauskui, Vidui Kizui, Alfonsui Garmui.

Raudondvario seniūnė Daiva Bulotienė savo socialiniame tinkle dėkojo ūkininkams Sauliui Žiūrui ir Romui Starevičiui, o visai bendruomenei – už supratimą ir kantrybę. „Seniūnijoje turime 250 gatvių ir daugiau kaip 30 kilometrų žvyrkelių. Tai didelis ūkis, kurį prižiūrėti be pagalbininkų būtų labai sunku“, - pabrėžė seniūnė.

Raudondvario gyventoja Irena Knašienė džiaugėsi, kad raudondvariškiai yra bendruomeniški ir nepikti, niurzgalių – tik vienas kitas. „Linkiu visiems supratimo ir kantrybės, juk dar tik žiemos vidurys“, - komentavo moteris.

Kovos su sniegu vajuje buvo ir grįžtamojo ryšio – gyventojai taip pat dėkojo seniūnams už įdėtas pastangas. Žinoma, pasitaikė ir priekaištų, piktų replikų, bet nedaug.

Geriausiai situaciją apibūdino raudondvariškė Rasa Semoškienė: „Gamta mums iškrėtė išdaigų. Yra du pasirinkimai: burbėti, kaltinti, būti nepatenkintais arba paimti kastuvą ir pasportuoti. Bus ką prisiminti, jei vėl 2-3 metus nebus sniego.“

***

Primename, kad valstybinius kelius prižiūri valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“, šios įmonės kontaktus galima rasti interneto svetainėje https://keliuprieziura.lt/.

Iškilus klausimams, susijusiems su valstybiniais keliais, ar esant sudėtingoms eismo sąlygoms, gyventojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą, tel. 1871.

Dėl vietinės reikšmės kelių priežiūros reikėtų kreiptis į savo seniūniją.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: