Kauno kino festivalio filmai vilios užsukti į Raudondvario menų inkubatorių

Kaune rugsėjį praūžęs Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet stebino naujausių filmų iš viso pasaulio premjeromis, garsių režisierių darbais ir netikėtais kinematografiniais atradimais. Festivalis nesibaigė ir spalį tęsia filmų rodymus visoje Lietuvoje – nuo spalio 11 d. į kiną pasinerti kviečiami Raudondvario, Ukmergės ir Klaipėdos gyventojai.

Spalio 11 d. 19 val. Raudondvario menų inkubatoriuje (Pilies takas 1, Raudondvaris) stulbinamo grožio dokumentinis filmas „Laukiniai giminaičiai“ (rež. Jumana Manna, 2018). Filmo  istorija prasideda nuo tarptautinės medijos dėmesį patraukusio nutikimo: 2012 m. Tarptautinis žemdirbystės tyrimų centras dėl vykstančios Sirijos revoliucijos buvo priverstas iš Alepo persikelti į Libaną. Persikėlus jiems teko visko imtis nuo pradžių – taigi ir atkurti savo sėklų kolekciją panaudojant atsargines sėklas, saugotas Svalbarde. Filmo kadrai atskleidža, kad visa – tirpstantys ledynai, korporacijų pelno siekiai, karo pabėgėliai – susipynę tampriais priežastiniais saitais.

Spalio 12 d. žiūrovų dėmesiui dokumentinis režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ (2016). Kazachstano Tian Šanio kalnuose stūgso Tuiksu ledynas. 3500 m aukštyje įsikūrusi glaciologijos stotis, kurioje jau trisdešimt metų gyvena moteris. Ji visiškai viena, be jokių ryšių su civilizuotu pasauliu, savo gyvenimą paskyrusi mokslui – užčiuopti planetos pulsą.

Filmas yra specialios festivalio programos „Kiną kuria žmonės” dalis, skirtos atminti kino operatorių Audrių Kemežį.

Tarptautinis Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune, pirmenybę teikiantis kūriniams, kuriuose dera aukšta meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija.

Daugiau informacijos apie festivalį, filmus ir bilietus www.kinofestivalis.lt

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos