Sparčiausiai šalyje besiplečiančios savivaldybės – Kauno rajonas ir Klaipėdos rajonas – kylančius iššūkius spręs kartu

Kauno ir Klaipėdos rajonai – vienos sparčiausiai augančių savivaldybių Lietuvoje. Nors jas skiria nemažas atstumas, dvi žiedines savivaldybes vienija panašūs iššūkiai: itin sparti plėtra, vietų vaikų darželiuose ir mokyklose trūkumas, kultūros centrų veikla, komunalinės paslaugos. Būtent šiomis temomis labiausiai domėjosi į Kauno rajoną atvykę Klaipėdos rajono vadovai.

„Mes pripažįstame, kad turime problemų ir susiduriame su iššūkiais. Jūs esate geras pavyzdys, praėję daug kelių, išbandę daug įvairiasių būdų, norime pasižiūrėti, ką ir kaip darėte, kad nedarytume klaidų“, - susitikime su Kauno rajono vadovais kalbėjo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Kartu su juo į pakaunę atvyko ir administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, jo pavaduotojas Mindaugas Šunokas, mero patarėjai Jevgenijus Bardauskas ir Toma Tuzovaitė-Markūnienė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas jiems pristatė buvusiame universiteto bendrabutyje įkurtą darželį ir pradinę mokyklą, papasakojo apie kultūros centrų reformą, kurios dėka įsteigtos naujos pareigybės leidžia kurti kur kas profesionalesnius projektus ir renginius. Daug diskutuota apie tai, kaip kuo efektyviau teikti komunalines paslaugas. Pasidalinta Kauno rajono darželių plėtros planais – per artimiausius metus pakaunėje planuojama sukurti per 1000 naujų vietų ikimoklinio ugdymo įstaigose. Tokio ambicingo tikslo dar nėra įgyvendinusi dar nė viena savivaldybė šalyle.

Klaipėdos rajono atstovus taip pat labai sudomino Kauno rajono patirtis viename pastate įkurdinant kelias įstaigas – mokyklą, biblioteką, kultūros centrą, ambulatoriją ir net koplyčią.

„Kauno ir Klaipėdos rajonų savivaldybės yra nuolatinės lyderės LLRI indekse, esame panašūs, todėl labai svarbu suremti pečius einant jau pramintais takais ir ieškant naujų.“ – susitikime kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Pasak jo, per dieną išsamiai aptarti visus rūpimus klausimus – neįmanoma, todėl pasiūlyta ateityje pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. „Mums ypač įdomus Klaipėdos rajono bendradarbiavimas su Klaipėdos miestu, kaip sprendžiate kylančias problemas tarp dviejų gretimų savivaldybių“, - aiškino meras.

Klaipėdos rajone šiuo metu gyvena apie 60 tūkst. gyventojų. Kauno rajone – šiek tiek virš 100 tūkst. Tačiau Klaipėdos rajono savivaldybė plečiasi dar sparčiau nei pakaunė, kasmet ten gyventojų kiekis padidėja vidutiniškai 6,5 proc.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: