Kauno rajono savivaldybė kels klausimą dėl Kauno MBA veiklos nutraukimo

Kauno miesto teritorijoje veikianti Mechaninio biologinio apdorojimo atliekų įmonė (MBA) nuo pat įsikūrimo kelia daug rūpesčių ir Kauno rajono gyventojams. Jau penkti metai Ramučiuose, Karmėlavoje, Margavoje, Narėpuose ir kitose aplinkinėse gyvenvietėse dažnai juntama šiukšlių smarvė, ypač intensyvi šiltuoju metų laiku.

Ir gyventojai, ir Kauno rajono savivaldybė ne kartą kreipėsi į įmonę, Aplinkos apsaugos departamentą, Aplinkos ministeriją, reikalaudami spręsti problemą, tačiau atsakymai visada būdavo panašūs: neva kvapų ir taršos normos neviršijamos, ketinama tobulinti technologijas, įvyko gedimas ir panašiai.

Metai bėga, tačiau situacija nesikeičia. Todėl Kauno rajono savivaldybė, reaguodama į gyventojų skundus, griežtina poziciją MBA atžvilgiu.

Iki šiol buvo reikalaujama tobulinti technologijas, kad būtų užkirstas kelias smarvei plisti į gyvenvietes.

Kauno MBA išrūšiuoja tik 2 proc. atliekų. Tačiau gyventojai tampa vis labiau sąmoningi ir ima patys atsakingai rūšiuoti atliekas, todėl, jei situacija nesikeis, Kauno rajono savivaldybė Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) dalininkų susirinkime kels klausimą dėl Kauno MBA veiklos nutraukimo.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: