Tautodailės konkursas „Aukso vainikas“ subūrė gausų būrį menininkų

Domeikavos laisvalaikio salėje vyko tautodailės konkursas ir paroda „Aukso vainikas“. Konkursinėje parodoje eksponuoti 32 autorių kūriniai: vaizduojamosios dailės (skulptūros, tapybos, grafikos (karpinių); taikomosios dailės (puodininkystės, drožybos, tekstilės, kalvystės, pynimo); kryždirbystės (sukurtų ir kraštovaizdyje pastatytų kryžių, koplytstulpių, stogastulpių).

Menininkų kūrinius vertino garbinga komisija: Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Solveiga Jakučiūnaitė, Lietuvos nacionalinio muziejaus etnografė Elvyda Lazauskaitė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas Valentinas Jazerskas, „Tautinio kostiumo“ studijos vadovė Asta Vandytė, Ramučių kultūros centro etnografė Jolanta Balnytė.

Valentinas Jazerskas džiaugėsi glaudžiu ir vaisingu Kauno rajono savivaldybės bendradarbiavimu su tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija, bendrais projektais ir ,žinoma, kūrėjais, kurie savo darbais garsina savo kraštą.

Tautodailės konkurso „Aukso vainikas“ Kauno krašto atrankinio turo Parodos laureatus paskelbė Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė – Solveiga Jakučiūnaitė. Ji pasidžiaugė Kauno rajono naujai atrastomis parodų erdvėmis – Raudondvario dvaro menų inkubatoriumi ir Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio sale. Taip pat nuoširdžiai dėkojo menininkams, kūrėjams už jų dalyvavimą šioje konkursinėje parodoje, kurie savo darbais atkreipia dėmesį į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą.

Lietuvos liaudies dailės konkurso „Aukso vainikas“ Kauno krašto atrankinio turo laureatai:

Už vaizduojamosios liaudies meno dailės kūrinius:

I-moji vieta – Adolfas Teresius už skulptūrą (Kauno rajonas, Garliava)

II-oji vieta – tapytoja Elvyra Butkienė (Kauno rajonas „Piliuonos studija“)

III-oji vieta – tapytoja Regina Juodžbalienė (Kauno rajonas „Piliuonos studija“)

III-oji vieta – tapytoja Rasa Triukienė (Kauno rajonas, Domeikava)

Už taikomosios dailės kūrinius:

III – oji vieta – Rita Budrevičienė už skarų audimą (Kauno rajonas, Vilkija)

Už kryždirbystę:

I-oji vieta – Ričardas Grekavičius už kalviškąją kryždirbystę (Kauno rajonas, Karmėlava).

Pirmųjų vietų laimėtojų kūriniai gruodžio mėnesį bus eksponuojami Respublikinio tautodailės konkurso „Aukso vainikas“ finalinėje parodoje Molėtuose, o 2022 m. sausio 6 dieną bus paskelbti „Aukso vainiko“ laimėtojai.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname visus laureatus, o pirmos vietos laimėtojams Adolfui Teresiui ir Ričardui Grekavičiui linkime sėkmės respublikiniame etape ir tegul tampa gražia tradicija, kad kiekvienais metais Kauno rajono vienas iš tradicijos puoselėtojų pasipuošia Aukso vainiku.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: