Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų įgyvendinimas Kauno rajone

Kauno rajono savivaldybė nuo 2012 metų kasmet organizuoja Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų atranką, vertina paraiškas ir tvirtina lėšų paskirstymą. Rugsėjo mėnesį skelbiamas naujas konkursas 2018 metų projektų paraiškoms teikti. Atrinkti projektai finansuojami iš valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų. Projektai apima neįgaliųjų socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių atkūrimo ar palaikymo, jų savarankiškumo ir užimtumo bei galimybių dalyvauti visuomenės gyvenime didinimą.

Finansavimas skiriamas šioms veiklos sritims vykdyti: neįgaliųjų dienos užimtumui, asmeninio asistento pagalbai teikti, neįgaliųjų užimtumui įvairiuose amatų būreliuose ir klubuose, meniniams gebėjimams lavinti bei pagalbai neįgaliųjų šeimos nariams.

Didžiausią projektų įgyvendinimo patirtį Kauno rajone turi Kauno krašto neįgaliųjų sąjunga, Kauno rajono neįgaliųjų draugija, Garliavos neįgaliųjų draugija ir Kauno rajono Vilkijos neįgaliųjų sąjunga.

Garliavos mieste įsikūrusi Garliavos neįgaliųjų draugija nuo 2004 metų buria Alšėnų, Garliavos miesto, Garliavos apylinkių ir Rokų seniūnijose gyvenančius neįgaliuosius ir jų šeimos narius. Draugijos pirmininkė Vitalija Gabartienė džiaugiasi, kad draugijos nariai noriai dalyvauja visose projekto vykdomose veiklose, įvairiuose renginiuose, patys organizuojasi keliones.

Aktyvūs ir talentingi draugijos nariai įkūrė dainos ansamblį „Šarma“. Įvairiuose rajono ir šalies renginiuose jis visus stebina ir užkrečia gera nuotaika. Neįgalieji džiaugiasi galimybe susitikti, pabendrauti, drauge su kitais nariais užsiimti mėgstama veikla.

Kauno rajono Vilkijos neįgaliųjų sąjungai vadovauja naujai išrinkta pirmininkė Genovaitė Skakauskienė. Pirmininkė džiaugiasi galėdama prisidėti prie socialinės reabilitacijos projekto veiklos organizavimo ir paslaugų teikimo neįgaliems seniūnijos gyventojams. Didžiausio dėmesio sulaukia šįmet teikiamos dienos užimtumo ir užimtumo įvairiuose amatų būreliuose ir klubuose veiklos.

Teikiamų paslaugų naudą įvertino ir aktyviai sąjungos veikloje dalyvaujantis Sigitas. Lygiai prieš metus socialinė darbuotoja Rasa pasiūlė jaunam, visiškai nematančiam vyrui įsitraukti į Vilkijos neįgaliųjų sąjungos bendruomenę. Sigitas džiaugiasi, kad kitų dėka prasiplėtė jo pasaulis.

Per pirmuosius metus atsiskleidė vyro aistra – verti karoliukus. Pirmieji Sigito darbai, pagaminti iš karoliukų, buvo rožiniai. Šiuo pomėgiu jis užkrėtė ir kitus sąjungos narius. Sigito darbai savo kruopštumu ir spalvingumu nenusileidžia nuo matančiųjų draugijos narių darbų. Neseniai Sigitas atrado dar vieną pomėgį – siūti. Socialinė darbuotoja pamokė siuvimo paslapčių. Imlus vyras greitai perprato ir dabar ne tik siuva, bet ir siūlą į adatą įsiveria be pagalbos. Dar tėveliui esant gyvam, Sigitas išmoko tekinimo darbų, taip pradėjo gaminti varines apyrankes. Stebina ir tai, kad be pagalbos nematantis vyras savuose namuose išsivedžiojo elektros laidus, tai taip pat šviesaus atminimo tėvelio pamokos. Sigitas imlus ir labai protingas vyras, kuriam regėjimo negalia netrukdo naudotis kompiuteriu, klausyti audioknygų, domėtis pasaulio naujienomis. Toli gražu ne visi regintys žmonės turi tokį turtingą dvasinį ir žinių pasaulį, kaip Sigitas. „Tegul žmonės ne dėl turtų, pinigų gyvena, o dėl sveikatos ir meilės artimui, nes tik tai suteikia laimės, – sako regėjimo negalią turintis vyras, kuris pasaulio grožį jaučia širdimi.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: