Seniūnų sueigoje aptartas atliekų surinkimas Kauno rajone

Trečiadienį Raudondvario dvare vyko Kauno rajono savivaldybės seniūnų pasitarimas. Jame buvo aptartos aktualios aplinkosaugos temos – konteinerių aikštelių įrengimas, Kauno rajono gyventojų aprūpinimas pakuočių atliekų konteineriais, taip pat primintos želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros taisyklės.

Pagrindinis susirinkimo tikslas buvo aptarti konteinerių aikštelių įrengimą Kauno rajone. Šiuo metu įgyvendinamas projektas, kurio metu bus pastatytos 187 aikštelės – 110 antžeminių ir 77 pusiau požeminės. Darbams atlikti skirta beveik 2,4 mln. Eur. Visus konteinerių aikštelių įrengimo darbus planuojama baigti iki 2019 m. gegužės mėnesio. 

Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas išsamiai informavo seniūnus apie kitą įgyvendinamą programą. Už Kauno rajono savivaldybės  ir Aplinkos ministerijos skirtas lėšas rajono gyventojams bus nupirkta 11 tūkst. konteinerių, skirtų rinkti pakuočių atliekas. Jie atiteks visiems rajone esančių privačių namų gyventojams. Aplinkos skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Čelka pabrėžė, kad šie konteineriai bus aptarnaujami nemokamai. Iki šiol tokių pakuočių surinkimo konteinerių pakaunėje išdalyta 14 tūkst. Išdalijus papildomai nupirktus konteinerius, tokias pakuočių surinkimo talpas turės visi rajono gyventojai. Planuojama, kad visi konteineriai privačių namų gyventojams bus pristatyti iki 2019 m. kovo mėnesio.

Primindamas seniūnams želdinių priežiūros taisykles, D. Šlapikas akcentavo, kad dažnai tarp seniūnijų vadovų ir gyventojų būna ne iki galo išsiaiškinama medžių kirtimo leidimų išdavimo taisyklės. „Pasitaiko atvejų, kai želdiniai būna išpjaunami nesilaikant nustatytų taisyklių, todėl stengiamės seniūnus kuo daugiau informuoti ir supažindinti su Kauno rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis, taip pat su nuostatomis, kada galima išduoti leidimus kirtimui“, – teigė D. Šlapikas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad saugotini medžiai ir krūmai neatlyginamai gali būti šalinami šiais atvejais: jeigu jie yra nudžiūvę arba išpuvę, pažeisti stiebo ir šaknų puvinio, vėjas, sniegas, žaibas ar kitos priežastys gali išversti, nulaužti, apdeginti augalą gaisro metu, yra pasvirę didesniu negu 45 laipsnių kampu ir pasvirimas kasmet didėja, taip pat ir kitais atvejais. Kauno rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisykles galima rasti savivaldybės interneto svetainėje www.krs.lt.  

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos